Місто Макарська<br>Хорватія
Макарська

Макарська - це поєднання космополітичного приморського міста з гарною набережною та популярним сімейним курортом влітку. Це гарне місце для відпочинку для тих, хто хоче трохи поєднати все, від пляжів до досить жвавого нічного життя, а також трохи пригод (походи на гору Біоково, яка вражаюче нависає над Макарскою). Населення міста становить трохи менше 12 000.

До міста легко дістатися зі Спліта (і це часто зупинка на автобусах між Сплітом та Дубровником). До Брача є поромні та катамаранські сполучення, хоча також можливо безліч інших одноденних екскурсійних поїздок до околиць (на острови, до Спліта, тощо...).

Як дістатися до Макарської?

Аеропорт Спліта - найближчий аеропорт до міста.

З аеропорту Спліта сідайте на автобус до центру автовокзалу Спліта. Звідси щодня ходять численні автобуси - час у дорозі до Макарськи становить 1 годину 15 хвилин.

Також влітку існує катамаран Капетан-Лука, який пливе зі Спліта до Макарськи (через Бол на острові Брач). Цим катамараном можна також дістатися до міста з Дубровника (або Млета, або Корчули). Також є значна кількість щоденних автобусів з Дубровника до Макарськи.

Історія

Спочатку це було іллірійське поселення,потім римляни поселилися в цьому районі на початку століть нашої ери. До VII століття слов'яни прибули в цей регіон і створили ряд невеликих поселень у цій частині узбережжя.

Після короткого правління венеціанців з 1452 р. Макарська переходить до турків у 1499 р. і стає важливим для Адріатики портом і базою для них. Турки розбудували Макарську та побудували там фортецю в 1568 р. для захисту від будь-якої венеціанської загрози. Однак місто знову потрапило під контроль Венеції в 1646 р. (Хоча турки зберігали певний контроль до 1684 р.), Під яким воно залишалося до падіння Венеціанської імперії в 1797 р.

За часів французів (1806 - 1813) місто переживало період зростання і розвитку, з деякою додатковою побудованою інфраструктурою. Хорвати в цей час також отримали більше прав. Однак, коли австрійці взяли під свій контроль в 1813 році, як і більшість Далмації, вони застосували процес італіанізації, і італійська - замість хорватської - стала основною мовою.

На початку 20 століття туризм почав розвиватися; перший міський готель був побудований у 1914 році. Туризм піднісся в 1960-х та 1970-х роках, коли місто було частиною Югославії. Після проголошення незалежності Хорватією в 1991 році та після війни на початку 1990-х років, Макарська знову стала популярним напрямком для туристів.

Визначні пам'ятки та цікаві місця

Однією з головних визначних пам'яток міста є францисканський монастир, який був заснований боснійськими монахами і побудований у 1614 році. У підвалі монастиря знаходиться Малакологічний музей, в якому, мабуть, знаходиться найбільша у світі колекція равликів, мушлів та мідій. Також виставлені різні скам'янілості з регіону.

Іншим важливим визначним пам’ятком є церква Святого Марка (Crkva sv. Marko) на головній площі (площа Кацичева), яка була побудована в 1776 році.

Їжа та напої в Макарській

"Hrpina" - чудовий, гостинний вибір для всієї родини. Ви можете обрати низку чудових страв з морепродуктів, але ви не помилитесь із їхнім блюдом з морепродуктів.

Ресторан "Timun" займає перше місце біля гавані з прекрасним видом на море. Хороший вибір для піци, макаронних виробів або інших страв з морепродуктів.

"Street Food La Strada" - хороший варіант для швидкого обіду - якщо ви прагнете гамбургера, приходьте сюди!

"Arta Larga від Gastro Diva" слід врахувати, якщо ви хочете щось більш особливе, це місце має прекрасну атмосферу. Чудові страви з макаронів, стейків та морепродуктів.

Бар "Spina" у місті - прекрасний вибір для вишуканих коктейлів, смачного вина та тапасу для легкої вечері.

Пляжний бар "Buba" - це місце для денних випивок біля моря. Це місце для коктейлів та ді-джеїв!

Для клубних занять відвідайте "Makarana" та "Deep". 

Денні поїздки з Макарски

До Спліта

  • Макарська знаходиться лише на відстані 65 км від узбережжя Спліта, тому легко буде здійснити одноденну подорож до цього захоплюючого міста та його чудових пам’яток. Час у дорозі на автобусі становить близько 1 години 15 хвилин.

На острів Брач

  • Як уже згадувалося, є пором Ядролінія, який вирушає з Макарськи до Сумартіна на острові Брач, займаючи 50 хвилин. Плаваючи кілька разів на день, це дуже корисний спосіб провести кілька годин у цьому симпатичному острівному містечку і дасть вам достатньо часу, щоб перевірити деякі місцеві пляжі.

До островів Корчула та Млет

  • У Капетан-Луці є лише літній катамаран, з яким можна дістатися до будь-якого з островів (але нічого в той же день!) - до Корчули час подорожі становить дуже зручні 65 хвилин, тоді як до Собра на острові Млет - 2 години. Ви також отримаєте пристойну порцію часу на будь-якому острові для вивчення - 5 з половиною годин на Млете і 7 з половиною годин на Корчулі.

До Дубровника

  • Вищезгаданий катамаран Kapetan Luka також може бути використаний для подорожі до Дубровника для одноденної поїздки. Однак час у дорозі становить 3 години в будь-який бік, а в Дубровнику ви отримуєте лише 4 години. Якщо ви дійсно хочете відвідати Дубровник у одноденній поїздці, ми пропонуємо зробити це по дорозі (на прокаті автомобіля, приватному трансфері або в організованій екскурсії). Хоча час у дорозі, можливо, лише на півгодини швидший, ви, сподіваємось, вирушите з Макарськи набагато раніше (і повернетесь пізніше), щоб отримати більше часу для подорожі по Дубровнику.

Події

Однією з найбільших подій у цьому районі є Макарське культурне літо. Як і в багатьох інших містах уздовж узбережжя, Макарська також щороку проводить багато заходів - музики, танців, живих виступів, тощо... Перевірте на місці інформацію про те, що відбувається, і в які дні.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти