Хорватія
Звідки
Відправка з
Тип туру
Тип туру
Тривалість
Максимум до
Нічні переїзди
Нічні переїзди
«Ласкаві хвилі Адріатики»

«Ласкаві хвилі Адріатики»

Львів
10 днів
економ (більше одного нічного переїзду)
Хорватія, Угорщина
Будапешт, Макарська, Спліт, Трогір, Дубровник, Брела, Егер
€320
Дата від`їзду
22-05-2020
Детальніше
Хорватія

Республіка Хорватія (хорв. Republika Hrvatska [xř̩ʋaːtskaː]) - держава на півдні Центральної Європи і заході Балканського півострова, колишня союзна республіка в складі Югославії, що стала незалежною в 1991 році. Форма правління - демократична республіка. Назва походить по етноніму народу - хорвати. Столиця і найбільше місто - Загреб. Межує на північному заході зі Словенією, на північному сході - з Угорщиною і Сербією, на півдні - з Боснією і Герцеговиною та Чорногорією; на заході омивається Адріатичним морем. Національна валюта - куна. Член ООН, ОБСЄ, Ради Європи та НАТО з 2009 року. 1 липня 2013 року приєдналась до ЄС.

Релігія: католики (87,8%)

Найбільші курорти: Спліт (Середня Далмація), Дубровник (Південна Далмація), Хвар, Брач, Істрія.

Аеропорти: Рієка, Дубровник, Пула, Спліт, Сикхів.

Найвищий пік: м. Динара.

Валюта: куна = 100 липам.

Мова: Хорватська.
Має спільні корені з старослов'янською мовою, тому мовний бар'єр практично відсутній. Скрізь використовується також німецька мова, в Істрії багато хто говорить англійською та італійською мовами. Вид правопису - латинь. Майже у всіх готелях розуміють російську, німецьку, італійську та англійську мови.

ГЕОГРАФІЯ: Хорватія розташована на північно-східному березі Адріатичного моря. Межує з Словенією і Угорщиною на півночі, Боснією і Герцеговиною - на південному сході. Східна частина Хорватії являє собою горбисту рівнину, промережану долинами річок Сави і Драви. У центрі і на заході країни розташована Динарська височина, досягає 1831 м. Вузька смуга гірського узбережжя Адріатичного моря (Далмація) порізана численними затоками. Хорватія приваблює туристів, головним чином, своїми пляжами і парками (7 національних парків). Лінія узбережжя досягає тисячу сімсот сімдесят вісім км, 5790 км. разом з островами. Численні пляжі, однак, покриті камінням або галькою. уздовж берега тягнеться ланцюжок з більш ніж 1000 мальовничих островів, тільки 66 з яких заселені.

МОРЕ І ПЛЯЖІ: Узбережжя Хорватії - це, по суті, суцільний пляж. Вся прибережна зона на відстані 6 метрів від кромки прибою вглиб берега належить державі, тому купатися можна в будь-якому місці, за винятком національних заповідників.
За даними німецького союзу автомобілістів ADAC, море протягом усього узбережжя Хорватії є найчистішим у всьому середземноморському басейні, а 98% пляжів придатне для купання. На півострові Істрія, за рідкісним винятком, це в основному штучні бетонні платформи, природні камені і плато. У Середній Далмації, насамперед у місцях південніше м. Спліт (р. Брела, Башка Вода, Тучепі і т.д.) і на острові Брач, вони галькові і вважаються кращими на всьому узбережжі. Сосни тут ростуть буквально в 3-4 метрах від лінії прибою, ніякі парасольки не потрібні. Ці місця особливо привабливі для відпочинку з дітьми. У Південній Далмації є й галькові, і скелясті, і бетонні, а на островах в районі Дубровника - і піщані пляжі. На острові Паг є місця з дуже дрібною галькою, яка називається «пісок», з наголосом на першому складі. З огляду на специфіку хорватської прибережної зони і в цілях безпеки, ми рекомендуємо використовувати для купання спеціальні тапочки, які продаються тут на кожному кроці. У них набагато комфортніше і зручніше.

Уздовж усього узбережжя діють цілі флотилії яхт. Особливо популярний дайвінг. Уряд Хорватії розуміє всі переваги свого становища і всіляко розвиває туристичну сферу під гаслом «Тут ви знайдете Середземне море, яким воно було в колишні часи».

КЛІМАТ: Для узбережжя характерна велика кількість сонячних днів, завдяки чому цей район Адріатики особливо популярним серед жителів Європи. Найкращий час для поїздки в Хорватію - з травня по вересень. Влітку вода прогрівається до 26°С. Середземноморський тип клімату з м'якою зимою і сухим літом (триває 5-6 місяці). Середня температура: моря влітку - 25°C, повітря - 30°C, сонячних годин в році: 2600

ЧАС: Відстає від київського на 1 годину.

КУХНЯ: Хорватів безсумнівно можна віднести до нації гурманів, оскільки велике значення в цій країні надається свіжії і смачно приготовленії їжі. Як і вся хорватський культура, кухня країни ділиться на прибережну, північно-західну і деякі види слов'янських кухонь, які можна зустріти в Східній Хорватії. Однак є безліч страв популярних на території всієї держави, які вам запропонують у будь-якому ресторані національної кухні: бурек, палачинке, сир Паг і багато інших. Хорватія - морська країна, тому вибір риби, молюсків, устриць і лангустів тут надзвичайно великий. Заглянувши в рибний ресторанчик, не полінуйтеся скористатися можливістю замовити пляшку хорватського білого вина. До смачно приготованих делікатесів воно підходить бездоганно.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення "Adriatic Travel" використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти