Питання та відповіді
Подяки від партнерів
Туристичне агентство "ТурМаркет"

turmarket

Мережа туристичних агенцій "Поїхали з Нами"

psn

Статті про Нас
Болгарія відкрилася, перший чартер 16-го

Новини туризму - Turprofi.com.ua

З 16 липня до Болгарії без 14-денного карантину і ПЛР-тестів зможуть в'їжджати особи, які прибувають з наступних країн: Ісландія, Королівство Норвегія, Швейцарія, Ліхтенштейн, Республіка Сан-Марино, Князівство Андорра, Князівство Монако і Ватикан, Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Республіка Корея, Таїланд, Туніс, Східна Республіка Уругвай і Україна .

Наказ про послаблення був виданий 15 липня в зв'язку з рішенням болгарського Ради міністрів про продовження надзвичайної епідемічної ситуації до 31 липня. Про це Turprofi.com.ua повідомив головний представник приймаючої компанії в Болгарії «ГоуТуХолідей» Алпер Алі .

На думку експерта, цього літа через туроператорів в Болгарію потраплять близько 7 тисяч українських туристів: «У минулі роки основна їхня кількість доводилося на автобусні тури. У цьому, думаю, близько 10% приїдуть самостійно (на машинах), 50% - автобусами і 40% - літаками, так як Болгарія надає субсидію в 35 євро за кожного туриста на авиачартера. Завдяки цьому ціна турів на автобусі і літаком не буде сильно відрізнятися ».

Директор львівського Adriatic Travel Христина Марциняк зазначає, що попит на Болгарію в її компанії не падав. І як тільки новина про відкриття кордонів для українців з'явилася на сторінці туроператора, в ТО пішов вал дзвінків і повідомлень. «У більшості випадків звучало питання: точна чи це інформація? Ми, звичайно, давали посилання на офіційне джерело. Люди радіють новини і вже починають відправляти заявки в турагентства. Завтра у нас перший довгоочікуваний рейс! » - щаслива пані Марциняк.

Вона нагадує, що в минулому році Болгарія прийняла понад 379 тисяч туристів з України. І, швидше за все, це був один з важливих аргументів, що вплинули на прийняття рішення уряду Болгарії на користь України: «Болгари відкрили свої кордони в першу чергу для українців, як виняток скасувавши ним обов'язкове надання негативних результатів тесту».

Автобусні чартери в цьому напрямку завжди були популярні серед бюджетних туристів, зазначає експерт. І саме ця категорія відпочиваючих переорієнтується на болгарські курорти з Туреччини (через ціни) і, звичайно, з України. Авіачартер зі Львова ніколи не були популярні, так як вони дорожче. А автобусні програми зі Львова у Adriatic Travel щоденні, на будь-яку кількість ночей (готель 4 * - від 10125 гривень / особа / ALL / 7 ночей з проїздом, страховкою від COVID-19 і внутрішнім трансфером).

«За словами наших партнерів, з якими ми співпрацюємо на болгарському узбережжі, випадків зараження covid-19 там немає. Зараження є в столиці - Софії. Крім того, сьогодні уряд України переглянув критерії, за якими відносить країни до «червоної» або «зеленої» зонам. Будемо сподіватися, що Болгарія вживе заходів і не допустить збільшення зростання захворюваності, а ми спокійно продовжимо їздити в цю країну відпочивати. Зараз ситуація там стабільна », - констатує Христина Марциняк.

За інформацією глави «Янтура» Юліана Іващенко , найбільший на болгарському напрямку перевізник «Доріс» запустить перші автобуси 17 липня. З ним співпрацюють «Янтур», а також Join UP !, «Компас» і «ТК-Велт». Авіарейси ж в Болгарію поки залишаються тільки у SkyUP .

«Windrose все зняла раніше, але тепер може і передумати. Вважаю, найближчі 2-3 дня розставлять все на свої місця. Але автобуси на цьому напрямку завжди домінували, а авиачартера становили від 5 до 30% всього перевезення. У минулі роки за день з України в Болгарію виїжджало близько 70 автобусів і всього два-три літаки », - міркує Юліан Іващенко.

На думку директора «Аполло-тур» Андрія Демури , Болгарія потроху відбере туристів у кожного напряму: «Думаю, авиачартера туди поставлять всі основні гравці. А ось на автобуси, скоріше, будуть більше робити ставку оператори із західної України ».

Відзначимо, що в даний момент Болгарія відноситься до країн зеленої зони , однак, як звертає увагу мандрівник Євген Бабенко , на сьогоднішній день в цій країні 53 активних випадку коронавируса на 100 тисяч населення. І є тенденція до зростання. Так що при наступному перерахунку висока ймовірність того, що Болгарія піде в червону зону навіть за новим критерієм 55 на 100 тисяч. І тоді після повернення в Україну туристам або доведеться відсидіти в ізоляції 14 днів, або зробити ПЛР-тест.

 

Валерія Овсяник, 15.07.2020

Adriatic Travel визнано “Вибором споживача 2018”

Туроператор "Адріатік Тревел" - надійний помічник у роботі і відпочинку. Принципи роботи компанії будуються на високому професіоналізмі, надійності та індивідуальному підході до кожного, які підтверджує статус “Вибір споживача 2018”!

Історія компанії почалась 6 років тому, коли директор Адріатік Тревел – Христина Марциняк, пропрацювавши більше 5 років з напрямком Болгарія, вирішила започаткувати свою справу. Згодом, з'явився напрям відпочинку у Словаччині, який набув популярності завдяки мультивізам.

З розвитком компанії з'явилось ще більше партнерів. І наступним кроком в діяльності стала організація автобусних турів в Європу та відповідно, було сформовано окремий відділ, який спеціалізувався лише на групових турах. З часом, туристи полюбили керівників груп. Більшість навіть знайшли собі фаворитів та намагаються досі обирати тури лише в їх супроводі. І це не дивно, адже подорожуючи з Адріатік Тревел, туристи дізнаються про нове, відкривають для себе країни та культуру інших народів, - і все це відбувається в дружелюбній, сімейній атмосфері. Під час подорожей було безліч випадків, коли туристи знаходили собі пару, освідчувались в коханні і в результаті подорож ставала незабутньою не лише для закоханих, але і для всієї групи, адже святкували цю подію усі.

Туроператор “Адріатік Тревел” –  це молода компанія, яка працює дуже наполегливо, щоб створити цікаві, пізнавальні програми та максимально комфортні умови для подорожі за доступною ціною.

Пріоритети компанії формуються відповідно до правил і тенденцій сучасного ринку туристичних послуг:

 •  розширення асортиментного ряду туристичних програм,
 •  поліпшення якості спектру послуг,
 •  безперервний розвиток технологій прийому клієнтів.

На сьогоднішній день, туроператор надає організацію турів до багатьох країн світу. Основними напрямками є Болгарія, Хорватія, Чорногорія, автобусні тури в Європу, гірськолижний відпочинок в Словаччині, Польщі, Болгарії, Австрії, а також тури для індивідуалів.

Будуючи свою роботу на основі прямих зв'язків з партнерами, компанія пропонує широкий вибір готелів, вілл всіх категорій на всіх курортах цих країн, а також індивідуально розроблені автобусні і авіа тури в Європу для дорослих і дітей. Особливе місце в роботі займає дитячий відпочинок в таких країнах як Болгарія, Чорногорія, Греція, Словаччина, Угорщина, Польща та ін.

Перевага Адріатік Тревел в індивідуальному підході до кожної заявки. Партнери компанії це надійні постачальники послуг (приймаючі сторони), з якими співпрацюють на ринку більше 20 років. Оскільки метою роботи компанії з партнерами – є створення якісного туроператорського продукту.

Переваги по напрямку Болгарія. Перш за все – це високий рівень обслуговування. Тільки найкращі автобуси єврокласу для перевезення туристів. Автобуси обладнані кондиціонерами. В дорозі супроводжують кваліфіковані гіди, які надають повну і вичерпну інформацію щодо поселення в готель, та необхідної інформації щодо відпочинку на території Болгарії. Компанія гарантує виїзди згідно заявленої чартерної програми. Швидке підтвердження заявок, завдяки «системі швидкого онлайн бронювання», - надає можливість забронювати бажані місця в автобусі, вказати їх туристам, і швидко отримати підтвердження.

Переваги у групових турах. Компанія має ряд розроблених власних турів Європою. Більшість турів знайшли свого покупця і мають достатню популярність серед агентств. Крім цього, є варіант розробки турів за індивідуальною програмою (дитячі тури, фестивалі, корпоративні тури, відвідання ярмарок, тощо). Для цього Вам достатньо скористатись функцією на офіційному сайті Adriatic Travel «індивідуальний запит», за допомогою якої буде розроблено тур, який буде відповідати всім вимогам. Також, Ви можете придбати комплекс послуг або частину: бронювання готелів у необхідних країнах (згідно запиту); супровід кваліфікованого керівника групи; страхування.

Співвідношення «ціна-якість». Компанія робить все можливе, щоб тури були пізнавальними, максимально комфортними та за доступними цінами. Це чудова можливість для туристів відпочивати на морі зі своєю великою сім’єю, та разом відкривати для себе всі куточки Європи.

Христина Марциняк, директор компанії: «Подорожувати потрібно завжди. Адже у світі ще стільки колоритних та неповторних  міст, цікавих та невідомих для нас традицій, які ми повинні не лише побачити самі, але і допомогти це зробити іншим».

Світ стає ближчим з "Adriatic Travel"!
www.adriatic-travel.com.ua

Гаряча лінія: +38 (063) 025-01-44
+38 (032) 232-88-71
+38 (097) 583-71-82
+38 (098) 027-76-70
+38 (050) 208-50-79

Тур “Музеї Європи”: варто спробувати!

Новини туризму - Музеї України

Європа поруч. І в Європі варто бувати частіше. Час зрозуміти, що Україна теж важлива частина саме європейського, а не абстрактного євразійського простору…

1

З такими думками команда часопису “Музеї України” вирушила у бліц-тур культурними столицями Європи – Краків, Прага, Дрезден.
Перша зупинка – вечірній Краків. Лише кілька годин. Ми відмовилися від екскурсій, вирішивши самостійно поблукати королівським містом, зробити фотосесію. Пройшлися Старим містом, доторкнулися до древнього ритму цього загадкового міста…
Відповідно, заблукали, добравшись до нашого туристичного автобусу на таксі, за кілька хвилин до відправлення…
Потім швидкий нічний переїзд і перед нами постала чарівна ранкова Прага.
Про принади столиці Чехії, визначні місця, можна розповідати довго.
Нас вразила повна байдужість до туристів, яких сприймають як якісь грошові мішки, накрутивши на популярних маршрутах ціни, позбавивши елементарних умов для відпочинку. Навіть лавочки прибрали, заманюючи у неадекватно дорогі кафе.

1

На весь центр лише 6 нормальних пунктів обміну валюти, де хронічні черги. Обмінні валютні операції демонстративно віддані якимось сумнівним арабам, які, як ми підозрюємо, є частиною терористичних структур… Відповідне “обслуговування”, обман, грубість…
Чимало магазинів відкрили не менш нахабні китайці і в`єтнамці. Підробки, фальсифікат…
Скрізь пропонують якусь наркоту…
Рай для вуличної злочинності! Тут повний інтернаціонал! Поліція демонстративно лінива і практично нічого “не помічає”. Державні контролюючі органи не відчуваються. Ситуація ганебна!
Порада жителям Праги – звільніть, а краще заарештуйте такого мера, депутатів і наведіть хоча б елементарний порядок!
Прага – туристична ганьба Європи! Не плануйте туди поїздки! Те саме можна сказати про рівень обслуговування у готелі, де ми зупинилися – ганьба!
Чехія з таким президентом і корумпованою арабсько-азіатською мафією місцевою владою стрімко деградує!
Україні варто оголосити Чехії повномасштабний туристичний бойкот! Хай негайно виправляють помилки!
Зранку, милуючись краєвидами, ми рушили до Німеччини.
Весь день ми провели у Дрездені.
З екскурсією пройшли відбудованим старовинним центром, згадали історію…
Потім ми перемістилися до Дрезденської картинної галереї, що і була основною ціллю нашої подорожі.
З сином Ростиславом, поставили амбітну мету зробити детальну фотосесію всіх трьох музеїв Галереї планетарного рівня. І нам це вдалося!
Подяка керівництву Дрезденської картинної галереї за сприяння і створення належних умов для фотозйомки і огляду шедеврів!
От якщо коротко, то все. Чекайте більш детальних матеріалів!
Окрема подяка туроператору “Адріатік Тревел” –   за організацію поїздки!

 1

Цим маршрутом, передбачивши відвідини музеїв, варто проїхати і людям, що займаються створенням і просуванням культурного продукту в Україні. Адже, це не так дорого! Подібні мандри доступні навіть бюджетникам!
Взагалі, спеціально для музейників варто розробити спеціальний тур під умовною назвою “Музеї Європи”. Якщо зголоситься якась турфірма, журнал “Музеї України” і наша медіа-група, готові інформаційно підтримати. Суть проста – скажімо, приїздимо до Кракова, оглядова екскурсія і відвідини 2-3 музеїв. Переїзд до Дрездена – екскурсія і Дрезденська галерея з іншими музеями… Те саме з Віднем, Прагою, Будапештом…
Турфірми час привчити працювати з музеями. Як нашими, так і закордонними.
Отож, час відчути Європу!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, Почесний працівник туризму України
Фото – Ростислав Тригуб

 

 

Тест-драйв: week-end в Будапешті

НОВИНИ ТУРИЗМУ - Майстер Туру

Наша команда продовжує насолоджуватися «безвізом». В кінці січня ми вирушили на week-end в Будапешт з Адріатіки Тревел. Турпродукт цього оператора ми вже тестували восени в Празі, взимку вибрали Угорщину, з можливістю подивитися Відень.
Раджу вашим туристам автобусний тур як перше знайомство з Європою, важливо враховувати деякі моменти: надійність оператора і гарантія того, що тур Відбудеться і плани НЕ доведеться міняти, недовгі переїзди, зручне розташування готелю в містах по програмі, продумані маршрути і професійні гіди. Наша команда з повною впевненістю може рекомендувати тури Адріатіка Тревел, перевірено особисто, отже, ділимося враженнями.
Наш week-end розпочався у Львові. Але важливий момент, приєднатися до туру можна було і в Стрию, Мукачеві, Ужгороді, Чопі. Зі Львова ми виїхали ввечері, тому Прибуття в Будапешт було раннім.
Нас чекала оглядова екскурсія по місту: панорама Будайської сторони, Пешта, та "Найбільшої європейської річки" - Дунаю. Королівський палац, тераси Рибальського бастіону, огляд території Парламенту, Базиліка Святого Іштвана, площа Героїв, пам'ятник тисячоліття, Замок Вайдахуняд, монумент Аноннімусу, міський парк Варошлігет.

 2

 3

Після першого знайомства зі столицею Угорщини у нас був вільний час з можливістю вибрати якусь факультативну екскурсію, на вибір пропонувалось:

 • Гора Геллерт ( 263 гривень). З гори, висотою понад 230 м., можна помилуватися Будапештом, Дунаєм, островом Маргіт. Гора цікава цитаделлю (раніше виконувала роль спостережного пункту, а сьогодні - зони відпочинку з пивним баром і рестораном), а також купальнею, що знаходиться біля її підніжжя. Варто зазначити, що територія гори - своєрідний парк, відповідний для прогулянок і активних ігор і найкраще місце для фотографій на тлі Будапешта!
 • Прогулянка по Дунаю на кораблику ( 750 гривень, безлімітне шампанське) - під час екскурсії перед туристами відкривається панорама, яка вважається частиною Всесвітньої культурної спадщини: 9 мостів через Дунай, фортечна гора з Королівським палацом, а також набережна у святковій ілюмінації.
 • Можна було взяти ще одну пішохідну екскурсію «Незвіданий Будапешт» ( 450 гривень). Звабливий і чарівний, такий різний і завжди неповторний, Будапешт приваблює безліч туристів в будь-який час року. У цьому місті кожен знайде щось до душі. Ті, хто вважають за краще розмірені прогулянки і шопінг зможуть сповна насолодитися усіма принадами прогулянки по вулиці Ваци, зайти в сувенірні крамнички і невеликі магазинчики, або просто випити чашечку ароматної кави, на затишній терасі кав'ярні.

Ми, як професійні туристи, начитавшись порад і скориставшись рекомендацією гіда, вирушили на вечірню провулку по Дунаю, це однозначно MUSTDO в Будапешті!!! Рекомендуємо і щиро раді, що в короткому подорожі на week-end від Адріатік Тревел можна було отримати такі яскраві враження!
До речі, любителям солодкого і красивого радимо екскурсію в місто Сентендре (дорослі 563 гривень) - чудове і затишне містечко, де можна поринути в атмосферу старовинних вулиць, маленьких церков, музеїв і сувенірних крамничок. Саме тут варто спробувати справжні марципани та провести солодкі хвилини у світі казки!
У готель ми заселилися до вечора, скажімо так, готель в таких турах виконує важливу роль: комфортне місце відпочинку після насиченого екскурсійного дня.
У нашому турі готель був Hotel Griff 3*, готель розташований в приємному місці в районі Буда, в 5 хвилинах ходьби від залізничного вокзалу Келенфелд і в 20 хвилинах їзди на трамваї від центру. Сніданок відмінний, сон комфортний!
На третій день нас чекала Відень, за цю факультативну екскурсію ми доплатили 30 євро і ні крапельки не пошкодували! Будапешт один з найбільш зручних міст, звідки обов'язково потрібно з'їздити до Австрії.

 4

 5

У Відні є кілька сценаріїв проведення часу: традиційна оглядова екскурсія, відвідування королівських палаців, музеї зі скарбами імператорів.
Вечір цього дня порадував нас хорошим вином у винних підвалах в Долині прекрасних жінок і смачним гуляшем (доплата 563 гривень).
Для довідки: містечко Егер є одним з центрів угорського виноробства. Саме тут знаходиться один з найпопулярніших, серед українських туристів, об'єктів - Долина красунь (і саме тут роблять широко відоме червоне вино Egri bikavér, тобто «Егерська бичача кров»).
Спробувати це вино, а також багато інших, можна в невеликих винних погребах, Господар пригостить декількома чарки вина різних сортів і, звичайно, угорськими національними стравами. Крім Egri bikavér тут популярні білий мускат «Оттонель», сухе вино «Дівчина з Егеру», вельми оригінальний червоний «Цвайнгер» і дуже смачне і запашне десертне вино під назвою «Мелора». Тут ми купили так зване «солодке льодове вино Каберне-Совіньон» і зарядилися настроєм, яке зробило зворотний шлях додому легким і веселим!

 5

 7

Отже, однозначно week-end в Будапешті з Адріатік Тревел  рекомендуємо для ваших туристів, в одному турі цілий набір позитивних емоцій і вражень:

 • прогулянка по Будапешту
 • вечірній Дунай з корабликом і шампанським
 • всі скарби Відня за один день
 • дегустація хорошого вина і страв угорської кухні

На нашу думку, відмінний сценарій week-end подорожі.

Бронювання турів
Авіа тури в Болгарію

 

Покрокова інструкція бронювання авіатуру до Болгарії:

Зайшовши на головну сторінку сайту, Ви побачите панель пошуку. 

1. Натисніть на вкладку «Море в Болгарії»

main_1 

На наступній сторінці відобразиться онлайн "Пошук туру":

main_2 

2. Обираємо місто вильоту - «Львів»
3. Обираємо тип туру – «Болгарія. Авіатур (Львів- Бургас)» або «Болгарія. Авіатур (Львів-Бургас) (Promo_price)»
4. На наступному етапі потрібно обрати дату вильоту
5. Обираємо відповідну кількість ночей: 10 н. або 11 н.
6. Вводимо дані про кількість туристів
7. Нижче обираємо «Повний пакет»
8. На наступному кроці обираємо (не обов'язково): курорт, категорію, готель та харчування
9. Натискаємо на кнопку «Шукати»

Щоб перейти до бронювання, необхідно натиснути на Ціну.

Співпраця
Як розпочати з нами співпрацю

Ліцензія на Туроператорську діяльність — серія АЕ № 185695, видана 20 лютого 2013 року.
Період дії Ліцензії з 20 березня 2013 року на необмежений термін.
Фінансовим забезпеченням ТОВ "Адріатік Тревел" є Банківська гарантія
Розмір фінансового забезпечення складає 20 000 (двадцять тисяч) євро.
Фінансове забезпечення надано: АТ «КристалБанк», адреса: м. Київ, вул. Кудрявський узвіз 2
ТОВ "АДРІАТІК ТРЕВЕЛ" є платником податку на прибуток на  загальній системі оподаткування

 

 

 

 

 

 

 

Співпраця з «Адріатік Тревел» 

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас до співпраці та пропонуємо ознайомитись з умовами роботи з компанією «Адріатік  Тревел».
Сподіваємось, що нашим постійним, та новим партнерам сподобаються пропозиції компанії, а співпраця буде взаємовигідна та плідна.
 
Для співпраці з нами необхідно:

1. Підписати Агентський Договір:  ↓ ТУТ ↓
ТОВ «Адріатік Тревел» уключає агентські договори з юридичними особами та фізичними особами-підприємцями, котрі являються платниками ПДВ, єдиного податку, та платниками податку на загальних підставах.

Вам необхідно видрукувати два примірники агентського договору, заповнити відповідні реквізити, підписати агентський договір, поставити печатку на всіх сторінках та разом з копіями документів відправити в один з наших офісів, коштом агентства, в залежності зручного для Вас місця знаходження нашого офісу: 

Представництва нашої компанії:
1. Центральний офіс: м. Львів, пр. Чорновола 75, 13 поверх, офіс 67
2. Тернопільський філіал: м. Тернопіль, вул. Тарнавського 2а, 2-й поверх

Копії документів, які необхідно докласти до договору та відправити на офіс:
Для юридичних осіб:
1. КОПІЯ Витягу/Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та свідоцтво про  реєстрацію

2. КОПІЯ Витягу з реєстру платників єдиного податку, або свідоцтво платника єдиного податку, або платника ПДВ
3. КОПІЯ Банківської гарантії 
4. КОПІЯ ліцензії туроператора (якщо мається)

Для фізичних осіб:
1. КОПІЯ Витягу/Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб або свідоцтво про реєстрацію

2. КОПІЯ Витягу з реєстру платників єдиного податку, або свідоцтво платника єдиного податку, або платника ПДВ
3. КОПІЯ Банківської гарантії 

За потреби негайного бронювання туру:
1. Пройти реєстрацію агента на нашому сайті : ↓ TYT ↓
2. Прикріпити скан першої та останньої сторінки договору.
3. Прикріпити скан банківської гарантії.

КРІМ ПАПЕРОВОГО ВАРІАНТУ ДОГОВОРУ З НАМИ МОЖНА СПІВПРАЦЮВАТИ ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС “ВЧАСНО”.
ДОГОВІР ПІДПИСУЄТЬСЯ ОНЛАЙН ЗА ДОПОМОГОЮ ЕЛЕКТРОННО-ЦИФРОВОГО ПІДПИСУ (ЕЦП)

2. Реєстрація на сайті, або як отримати логін та пароль для бронювання турів.

Сайт нашої компанії влаштований так, що тури, повні пакети та наземне обслуговування Ви можете бронювати онлайн. Також, реєстрація на сайті допоможе Вам отримати доступ до комісій, спеціальним пропозиціям, акціям, для реєстрації в інфотурах та ін. 
Для отримання логіну та паролю:
- онлайн бронювання (повний пакет, тільки проїзд, наземне обслуговування);
- для бронювання турів по Європі онлайн, Вам необхідно: 

1. Пройти реєстрацію: ↓ ТУТ ↓
2. Дочекатись авторизації від нашого адміністратора, або зробити контрольний дзвінок, та повідомити про те що Ви пройшли реєстрацію, та хочете отримати логін та пароль. 

3. Ви отримаєте логін та пароль. 

3. Порядок оплати, Ви знайдете тут: 
Інформація → Агенствам → РОЗРАХУНОК ПО ТУРАМ І БОНУСИ → Оплата турів

Повернення грошових коштів
, Ви знайдете тут: 
Інформація → Агенствам → РОЗРАХУНОК ПО ТУРАМ І БОНУСИ → Повернення коштів

4.  Комісійна програма по напрямках: 
по турах через онлайн систему бронювання - стандартна комісія. 

по групових турах у Європу, комісія вказана у кожному турі окремо. 
Бонусна система для агентств, дозволяє збільшити комісію агента. 

5. Акції компанії «Адріатік Тревел» продумані як для туристів, так і для агентств. 

6. Для навчання турагентств що співпрацюють з нами ми регулярно влаштовуємо семінари по різних країнах. Всю інформацію та графіки семінарів, Ви можете прочитати на сайті, у розділі агентствам – семінари, рекламні тури. 

7. Детальний опис програм групових турів міститься на сайті у розділі "Країни". В кожній країні Ви знайдете групові тури, з більш детальною прописаною програмою туру, вартість туру, комісією, датами виїзду, акціями по туру.
Всі цінові пропозиції по наземному обслуговуванню, пакети з виїздом або вильотом Ви можете знайти на нашому сайті скориставшись "Пошуком туру" на головній сторінці. 


8. У разі виникнення претензій просимо зробити наступне:
Необхідно відправити в офіс компанії  ТОВ «Адріатік Тревел»:
Оригінал претензії туриста, адресована агентству, що оформило тур.

Оригінал претензії - супутнього листа агентства, що оформило тур в адресу оператора ТОВ «Адріатік Тревел».
Копії документів, що підтверджують претензію (чеки, посадкові талони та ін.), в разі їх наявності.
на адресу: Україна, 79058, м. Львів, пр. Чорновола 75, оф. 67
Претензії, що надійшли факсом або електронною поштою до  розгляду не приймаються!

Договори

Зверніть увагу! Усі договори потрібно надсилати ТІЛЬКИ на фактичну адресу компанії:

ТзОВ "Adriatic Travel"
пр. Чорновола 75, оф. 67
Львів, Львівська область, Україна
79020
 
 
 
Договір про співпрацю (агентський договір)   скачати
Додаткова угода до Договору про співпрацю (агентським договором)   скачати
Банківська гарантія Туроператора   скачати
Копія ліцензії    скачати
Виписка із реєстрації    скачати
Договір на туристичне обслуговування   скачати
Додаток до Договору на туристичне обслуговування (Болгарія 2022)   скачати
Додаток до Договору на туристичне обслуговування (авіа тури в Стамбул)   скачати
Додаток до Договору на туристичне обслуговування (авіа тури в Болгарію)   скачати
     
Додаток №1 до Договору на туристичне обслуговування (перенос сум)   скачати
Додаток №2 до Договору на туристичне обслуговування (перенос сум)   скачати
Додаток №3 до Договору на туристичне обслуговування (бронювання груп від 10 осіб)   скачати
Реквізити компанії

Юридична адреса - ТзОВ "Adriatic Travel"
код за ЄДРПОУ 38582543,  тел.: (032) 232-88-71
ІПН 385825413056,  № свід. 200119836

Р/р UA863510050000026009434811100

в  ПАТ «Укрсиббанк», МФО 351005

Р/р UA633052990000026000041008536

в ПАТ КБ "ПриватБанк", МФО 305299

Є платником податку на прибуток на загальних підставах.

Юридична адреса - 79026, вул. Рубчака 23, кв. 63
Львів, Львівська область, Україна

Фактична адреса - 79020, пр. Чорновола 75, оф. 67
Львів, Львівська область, Україна
Призупинена співпраця

Список туристичних фірм з якими туроператор "Adriatic Travel" припинив співпрацю:

 1. TA "Гулівер тур" - м.Тернопіль
 2. TA "Мапа" - м.Івано-Франківськ
 3. ТА "Мегатур" - м.Івано-Франківськ
 4. ТА "Магнолія Тур " - м.Черкаси
 5. ТА "Комфорт тур" - м.Львів
 6. TA "VOVIленд" - м.Тернопіль
 7. ТА "flowers-trave" - м.Львів
 8. ТА "Амріта тур" - м. Івано-Франківськ
 9. ТА "Elegance Tour" (ФОП Костриж С.О.) - Чернівці
Робота з документами / заявкам
Відправка документів

Видача документів (Болгарія)

1.  Загальні правила видачі документів:

Шановні партнери! 
Звертаємо Вашу увагу, видача пакету документів без повної оплати туру НЕ здійснюється, крім Винятків.

ВИНЯТОК:
Тільки у випадку, якщо термін між підтвердженням туру (виставленням рахунку турагенту) і початком туру складає менше одного банківського (робочого) дня. При цьому, турагентство зобов’язане написати гарантійного листа і провести повну оплату туру на рахунок компанії «Adriatic Travel » в перший банківський (робочий) день після початку туру.
Виписка пакету документів здійснюється виключно з системи он-лайн бронювання ADRIATIC TRAVEL-ONLINE.

2.  Як роздрукувати документи з системи онлайн?
Для того, щоб роздрукувати пакет документів, Вам необхідно зайти в систему онлайн бронювання турів у Ваш особистий кабінет, відібрати заявку у розділі «Перегляд заявок»:
В даному розділі після відбору заявки Вам буде доступний для завантаження повний пакет документів:

Для роздруку додаткових документів необхідно обрати вкладку відобразити замовлення, на котрі Ви зможете роздрукувати ваучер і поліс 
а у розділі авіабілет – посадковий талон

3. Терміни видачі пакету  документів в особистому кабінеті.
Весь пакет  документів видається тільки після повної оплати туру. Дані в документах Ви можете корегувати не більж ніж за 3 дні до дати виїзду.

4. Порядок подачі/видачі паспортів.
Видача документів може здійснюватись за 1-2 дня до виїзду (час подачі документів не має значення). Просимо Вас обов’язково попереджувати туристів.
Стан подачі документів на візу, Ви можете відстежити в особистому кабінеті. 
Якщо необхідна подача документів заздалегідь, просимо написати лист на візовий відділ: [email protected] 

Всі паспорти видаються в офісі або пересилаються агентствам тільки при наявності 100% оплати туру, за рахунок агентства. Відправка паспортів здійснюється тільки: Нова Пошта

!!! Звертаєм Вашу увагу на те, що, якщо вищевказані кур’єрскі служби не роблять доставку у ваше місто, Ви можете самостійно викликати любу іншу кур’єрську службу на адресу компанії Adriatic Travel (м. Львів, ул. Лемківська, 9а, 9 поверх, офіс 93).
При цьому, необхідно повідомити відділ видачі документів та обов’язково вказати, якою кур’єрською службою буде здійснюватись

Зверніть увагу!!! При бронюванні турів "Наземне обслуговування ", агент самостійно відстежує в особистому кабінеті готовність виходу візи з Консульства та самостійно контролює відправку даних паспортів до себе в офіс, а також може замовити кур’єрську доставку, враховуючи терміни вильотів та виїздів туристів.

5. Обмеження по доставці паспортів/документів на візу.
a) Заявки на доставку паспортів кур’єрською службою приймаються при умові готовності документів (виходу паспортів з Консульства для візових напрямків) та повної оплати не менш ніж за 3 робочих дні до дати вильоту. В окремих випадках (при доставці не в обласний центр, інших обмеженнях кур’єрських служб доставки) терміни прийняття заявок можуть бути збільшеними.
b)  Видача паспортів, по котрим оплата або термін виходу документів з консульства менше 3 робочих днів до вильоту, виконується тільки у офісі Adriatic Travel.
c) Заявки на отримання паспортів приймаються до 16:30 за 1 робочий день до дати видачі.

Без повної оплати заявки запити на доставку й видачу пакету документів не розглядаються!!!

Просимо Вас враховувати терміни відправки паспортів, щоб уникнути непорозумінь. Для Вашої зручності стан готовності документів та статусу візи Ви можете відслідковувати в режимі реального часу у  Вашому Особистому Кабінеті.

Видача документів туристу

Шановні туристи і менеджери туристичних агентств!
Видача документів відбувається за 1-2 дні до виїзду (час подачі документівв не має значення). Просимо Вас обов’язково попереджувати туристів.
Якщо документи будуть готові заздалегідь Ви зможете прослідкувати за цим в перегляді заявок над онлайн пошуком. 

Перелік документів, котрі Ви повинні отримати від туроператора на виїзд екскурсійні тури в Європу:

1. Інфолист та страхування. Після повної оплати туру, кожен турист повинен отримати від туристичної компанії інформаційний лист, з більш детальнішою інформацією по програмі туру, та страховий поліс. Дані документи можна завантажити за 2-3 дні до виїзду, в перегляді замовлень над онлайн пошуком, під логіном і паролем компанії замовника.

Перелік документів, котрі Ви повинні отримати від туроператора на виїзд в Болгарію:

1. Закордонний паспорт з діючою болгарською візою
2. Ваучер на проживання туристів (якщо Ви замовляли проживання в Болгарії або повний пакет): даний документ Ви можете роздрукувати з особистого кабінету (перегляд заявок в онлайн системі) після повної оплати туру.
3. Інфолист на виїзд автобусом, з зазначенням місць висадки й посадки, та час виїзду з України та з Болгарії (при замовленні повного пакету або лише проїзду). Даний документ Ви можете роздрукувати з особистого кабінету (перегляд заявок в онлайн системі) після повної оплати туру.
4. Посадковий талон з вказаними місцями в автобусі для посадки туристів (при замовленні повного пакету або лише переїзду). Даний документ Ви можете роздрукувати з особистого кабінету (перегляд заявок в онлайн системі) після повної оплати  туру.
5. Страхування (при замовленні повного пакету або лише наземне обслуговування). Даний документ Ви можете роздрукувати з особового кабінету (перегляд заявок в онлайн системі) після оплати туру.

Дякуємо за співпрацю!

Внесення змін в заявки

Шановні колеги!!!

Підкреслюємо, перевіряти відповідність введених особистих даних туристів перед роздруком ваучера, полісу та (або) посадкового білету.

1. Зміни на посадку/ висадку туристів

Вносити зміни на посадку/висадку ваших туристів на виїзд в Болгарію, ви можете не пізніше ніж, за 3 дні до виїзду. Для зміни посадки/висадки, просимо надсилати листи зі  змінами на електронну адресу: [email protected]

2. Зміни при додаванні візи в заявки

Вносити зміни по візам ваших туристів на виїзд у Болгарію, ви можете не пізніше ніж, за 7 календарних (5 робочих) днів до дати виїзду. Для зміни інформації, просимо надсилати листи зі  змінами на електронну адресу: [email protected]

При відправці інформації на іншу електронну адресу, або пізніше вказаного терміну - дана інформація не буде прийматись до уваги.

Дякуємо за розуміння.

Розрахунок по турам і бонуси
Оплата турів

Шановні партнери! 
Звертаємо Вашу увагу!

Рахунок для оплати туру виставляється тільки при наявності в Туроператора оригінала договору з Агентом та наявність підтвердження заявки в Агента.
Рахунки можна завантажити в "Перегляд заявок" в формі онлайн бронювання.

Умови оплати (не стосується заявок на святкові дати*):

 • 10% вартості туристичних послуг після підтвердження бронювання Туроператором;
 • наступні 90% не пізніше ніж за 14 календарних днів до дати виїзду.

Умови оплати заявок на святкові дати*:

 • 50% вартості туристичних послуг після підтвердження бронювання Туроператором;
 • наступні 50% не пізніше ніж за 14 календарних днів до дати виїзду.

*святкові дати - Новий Рік, Різдво, день св. Валентина, 8 березня, дитячі канікули, Великодні свята, Травневі свята, день Конституції України, день Незалежності України, день Захисника та Захисниці України, Католицьке Різдво.

Оплата за авіа тури має бути здійснена протягом 1 робочого дня після підтвердження заявки.

Заявки, подані та підтверджені за 1 день до дати початку туру, повинні бути сплачені повністю у цей же день.

Умови ануляції (штраф):

 • 100% (ста відсотків) вартості туру у випадку анулювання замовлення менше ніж за два дні до початку туру;
 • 70% (сімдесяти відсотків) вартості туру у випадку анулювання замовлення в строк від 2 до 19 днів включно до початку туру;
 • 50% (п’ятдесяти відсотків) вартості туру у випадку анулювання замовлення в строк від 20 до 30 днів включно до початку туру;
 • 100% (ста відсотків) вартості туру, який проводиться в період офіційних святкових днів, визначених законодавством України або країни здійснення туру (Новий Рік, Різдво, травневі свята тощо), незалежно від строків анулювання замовлення.

Увага, ануляція заявок по ранньому бронюванню напрямку "Болгарія"! Прохання уточнювати по кожному готелю індивідуально! Штраф може складати 100% вартості!

Оплату слід робити по безготівковому розрахунку по одному з наступних реквізитів:
ТОВ "Адріатік Тревел"

Р/р UA863510050000026009434811100
в  ПАТ «Укрсиббанк», МФО 351005

Р/р UA633052990000026000041008536
АТ КБ "ПриватБанк"   МФО 305299

Оплату від імені фізичної особи можна провести у відділеннях:
ПАТ КБ "ПриватБанк"
Комісія банку на прийняття платежів від фізичної особи складає 0.5%, але не більше 50.00 грн.
Адреси відділень можна переглянути на сайті банку

Звертаємо Вашу увагу, що при оплаті турів в інших банках, банки вправі стягувати комісію за отримання платежу (як правило, у розмірі 1-2% від вартості платежу). 
Копію платіжного  доручення з відміткою банку слід відправити через електронну пошту:
 [email protected]

Увага! 
Оплата за візи при бронюванні групових турів у Європу, не включається в рахунок за туристичний продукт та проводиться при подачі документів на візу. 
Оплата за візи при бронюванні наземного обслуговування, повного пакета, тільки авіа або тільки переїзду через онлайн систему бронювання, включається в рахунок системою, котра виставляє рахунок автоматично. ПРОХАННЯ віднімати вартість візи, і не оплачувати на рахунок, а проводити оплату за візу тільки при подачі документів або передачі документів на офіс.

Рахунки та оплата заявки!
Рахунки виставляються по підтверджених заявках, з 10:30 до 16:00 у робочі дні.
У випадку підтвердження заявки після 16:00 рахунок буде виставлений на наступний банківський день за поточним курсом.
Агент має змогу самостійно видрукувати рахунок на сайті Туроператора в особистому кабінеті.
Оплата заявки зачисляється по курсу на момент надходження коштів на поточний рахунок.
Рахунок дійсний протягом одного банківського дня.

Телефон для довідок: (032) 232-88-72 або e-mail: [email protected]

Повернення коштів

Листи від імені туристів пишуться на звичайному папері й підписуються туристом.

Увага! Для фізичних осіб, з оригіналом листа відправляється копія внутрішнього паспорту та ідентифікаційного коду.

Зразок листа від туриста

Листи від юридичних осіб та ФОП пишуться на фірмових бланках і завіряються підписом та печаткою.

Оригінал листа відправляється поштою, за рахунок агентства, на адресу бухгалтерії. Реквізити ТОВ «Адріатік Тревел» можно взнати ↓ ТУТ ↓

Зразок листа від юрособ

Повернення коштів здійснюється ЛИШЕ по реквізитам особи, яка сплатила рахунок, від 5-ти до 14-ти банківських днів після отримання оригіналу правильно оформленого листа бухгалтерією ООО «Адріатік Тревел». В разі, якщо у листі на повернення вказані некоректні дані (неточні або неправильні) ТОВ «Адріатік Тревел» відповідальності не несе. 

Як отримати більше комісії

Як збільшити комісію на тури у Європу від туроператора «Адріатік Тревел»

Щоб побачити бонуси прохання увійти під логіном і паролем!

1. Отримай додаткові бонуси при бронюванні екскурсійного туру

Умови:
1.1 Реєстрація на нашому сайті www.adriatic-travel.com.ua
1.2 Підписаний агентський договір.
1.3 Розміщення на головній сторінці Вашого сайту фрейм екскурсійних турів компанії «Адріатік Тревел». Більш детально, просимо надсилати запрос на мейл системного адміністратора: [email protected]
1.4 Відправити print screen розміщення фрейму турів на Вашому сайті на мейл: [email protected]

2. Бонус для менеджера тур агенції Менеджер має можливість отримати 1 безкоштовне місце на будь-який екскурсійний автобусний тур компанії «Адріатік Тревел»

Умови:
- 65 заброньованих туристів за 6 місяців на будь – які тури компанії «Адріатік Тревел».

* УВАГА! Відноситься тільки до автобусних екскурсійних турів компанії "Адріатік Тревел"

* УВАГА! Додаткова комісія можлива при бронюванні турів по акції або по стандартній ціні.

Будьте доброзичливо налаштовані і Ваш відпочинок буде незабутнім! Тур оператор "Adriatic Travel" - Досконалість без меж!

Обов'язковий депозит в акційних турах

Депозит є обов’язковий в акційних турах! При бронюванні туру по стандартній (табличній) ціні депозит НЕ обов’язковий.

Важливо! Депозит НЕ МОЖЕ бути використаний для оплати вхідних квитків на факультативні екскурсії.

Важливо! Депозит МОЖЕ бути використаний ЛИШЕ на факультативні екскурсії, безповоротно.

Якщо обрана екскурсія не відбулась, керівник групи запропонує альтернативну екскурсію. В Новорічних турах обов'язковий депозит буде збільшений!

Наші пропозиції для Вас
Наші тури на Вашому сайті

Шановні колеги!

Ваш сайт – це один з найважливіших інструментів реклами компанії та залучення клієнтів. Розміщення програм провідних туроператорів на Вашому сайті, безсумнівно, буде сприяти збільшенню об’єму продаж.

Для того, щоб полегшити процес розміщення програм компанії «Адріатік Тревел» на сайтах – ми спеціально розробили систему модулей, котрі Ви можете довантажувати на Ваш сайт. При цьому, Ви зможете міняти стилі оформлення модулів, самостійно обирати місце їх розміщення на сайті, і не витрачати дорогоцінний час на оновлення інформації по турах компанії «Адріатік Тревел» - досить один раз встановити модулі, та  інформація буде оновлюватись автоматично!

Для отримання модуля пошуку турів, необхідно:

1. Пройти реєстрацію на нашому сайті www.adriatic-travel.com.ua 
2. Підписати агентський договір.  
3. Написати запит на мейл системного адмінистратора: [email protected]

Дана послуга для Вас безкоштовна!

Система контролю якості

Шановні колеги!

В цілях підвищення рівня обслуговування та покращення якості наданих послуг у нашій компанії працює Система Контролю Якості. Ми готові відповісти на любе запитання, розглянути Ваші пропозиції та  претензії, оперативно допомогти в рішенні виниклої проблеми.

Нам дуже важливо знати Вашу думку про:

 • роботу співробітників та компанії в цілому
 • якість наданих турів та послуг
 • обслуговування наших закордонних партнерів
 • хорошу роботу, якщо вам сподобалось працювати з нами

Пишіть нам за адресою: [email protected]

Будемо раді відповісти на всі ваші запитання.

Вартість страхування

Страхування включене у вартість турів.
ТО надає страхування через ПрАТ «АСК «ІНГО Україна»

 

Семінари

Любі наші колеги!

Компанія "Адріатік Тревел" регулярно протягом року організовує рекламно-ознайомчі тури для представників туристичних агентств по всім операторським напрямкам. Також протягом року ми проводимо семінари у Ваших містах, або індивідуально-ознайомчі міні - семінари у нашому офісі.  Семінари проводять провідні співробітники по напрямкам нашої компанії. Для більш детального знайомства з країною ми запрошуєм менеджерів туристичних агентств в рекламні тури.Графіки семінарів  та рекламних турів ми завжди виставляємо на нашому сайті у розділі АГЕНСТВАМ. 

 

Програма лояльності
Знижки
 • Діти у турі - діти до 11,99 років отримують 10% знижку від вартість туру.
 • Останній ряд - обирайте останній ряд у автобусі та отримайте знижку на тур 10 Євро
 • Для наречених пар - для тих хто нещодавно побрався (не минуло 30 днів з дати розпису) отримує знижку 5% від вартості туру
 • Для організованих груп - Їдете компанією? отримайте спеціальну пропозицію:
  компанія 6 чол. (5 оплачують + 1 оплачує 50%)
  компанія 10 чол. (9 оплачують + 1 безкоштовно)
  студенти - 15 чол. + 1 безкоштовно
  дорослі (від 25 років) - 20 чол. + 1 безкоштовно
 • Тури на день захисника України - для чоловіків знижка на тур 10 Євро
 • Тури на 8 березня - для жінок знижка на тур 10 Євро
Послуга "Сімейна подорож"

Якщо в один тур їде родина* (2 дорослих + 1 дитина (до 11,99)) то на дитину надаються бонуси - безкоштовні факультативні екскурсії при купівлі в турі (не розповсюджується на обов’язкову екскурсію та депозит).

Додатково оплачуються тільки вхідні квитки та проїзд у міському транспорті або трансфер, якщо такі є у турі.

Головна умова: обоє дорослих повинні взяти екскурсію. Якщо на екскурсію іде один дорослий - бонус на дитину не надається.

Якщо їде родина* (2 дорослих + 2 дитини, 3 дитини (до 11,99)) тільки одна дитина отримує безкоштовні екскурсії, а інші діти оплачують 50% від вартості екскурсії.

Виключення: дитина повністю сплачує за екскурсію, якщо це дитячі парки розваг.

Кешбек від факультативних екскурсій

Ми завжди раді новим подорожам з вами, а тому пропонуємо цікаві пропозиції та програму лояльності для постійних туристів:
При замовленні факультативних екскурсій у турі турист отримує кешбек на депозитний рахунок у компанії Адріатік Тревел.

Умови:

 • при замовленні екскурсій загальною вартістю до 100 євро - 5 євро кешбек
 • при замовленні екскурсій загальною вартістю до 200 євро - 10 євро кешбек
 • при замовленні екскурсій загальною вартістю до 300 євро - 20 євро кешбек
 • при замовленні екскурсій загальною вартістю до 400 євро - 30 євро кешбек

кешбек — це повернення на депозитний рахунок частини витрачених коштів за факультативні екскурсії

Зверніть увагу:

 • Кожен турист, який скористався послугами компанії Адріатік Тревел отримує свій власний депозитний рахунок, на який повертається частина витрачених коштів з оплати за факультативні екскурсії.
 • Використання накопичених коштів з депозитного рахунку іншою особою не можливе.
 • Накопичені кошти на депозитному рахунку можна використати на придбання факультативних екскурсії у наступному турі з нами.
 • Кешбек можно використати не раніше ніж через 14 днів після повернення з туру.
 • Кешбек на депозитному рахунку зберігається 1 рік з дати нарахування
Правила
Правила проведення екскурсійного туру
АВТОБУС
1. Автобус забезпечує проїзд туристів за маршрутом програми (у вільний час проїзд автобусом не передбачений)
2. Посадка групи в автобус відбувається протягом 30 хвилин (час посадки зазначено в інфолисті)
3. Посадочне місце в автобусі визначається в міру надходження заявок, і остаточно закріплюється за туристом в момент внесення передоплати за тур.
4. Відлік рядів в автобусі проводиться від першого ряду, тобто починається відразу за водієм. Номер Вашого ряду і місце (біля вікна або біля проходу) вказані в путівці.
5. Два перші ряди зліва і справа (тобто 4 місця) призначені виключно для роботи водія та керівника групи, не можна займати їх в процесі фото- або відеозйомки, навіть на короткий час.
6. Зупинки автобуса при транзитних переїздах відбуваються з періодичністю щонайменше раз на 3 години, при мінімальному часовому інтервалі на 15 хвилин. Про місце, час і тривалість зупинок повідомляє керівник групи.
7. З метою Вашої безпеки і згідно з європейськими правилами заборонено стояти і пересуватися по салону під час руху автобуса.
8. З огляду на комфорт всієї групи, туалет в автобусі використовується виключно в екстрених випадках. Під час переїздів передбачено спеціальні санітарні зупинки на 15-20 хв.
9. У салоні заборонено їсти морозиво та інші продукти, які можуть забруднити крісла автобуса, не можна зберігати і відкривати сильно пахнущі продукти (консерви, риба, часник), користуватися різким парфумом. Увага! Турист відповідає за псування автобуса!
10. Навантаження / вивантаження багажу туристів, приготування гарячих напоїв НЕ ВХОДЯТЬ У ОБОВ'ЯЗКИ ВОДІЇВ і КЕРІВНИКА. Надавати ці послуги вони можуть виключно за особистою ініціативою.
11. Всі побажання (температура в салоні, гучність звуку і т.д.) передаються через керівника групи і регулюються, враховуючи побажання і інтереси всієї групи.
12. Водії не несуть відповідальності за особисті речі, залишені в автобусі.
13. Розпивання спиртних напоїв суворо заборонено.
14. Час від'їзду з готелів на екскурсії визначає керівник групи (гід). Переконливе прохання не спізнюватися на місце збору групи. У разі запізнення туриста на збір групи та екскурсії, автобус їде ПІСЛЯ 5 ХВИЛИН ОЧІКУВАННЯ, а турист сам несе відповідальність за приєднання до групи. У разі неявки туриста в день від'їзду групи, гід залишає заяву в поліції і / або Посольстві України даної країни.
15.ПРОГРАМУ ТУРУ, де вказані адреси та телефони готелів, телефони Вашого гіда, завжди тримайте при собі (якщо Ви заблукаєте по маршруту, Вам легше буде зв'язатися з групою). Вивчіть інформацію у Вашій путівці, це допоможе Вам зорієнтуватися у багатьох питаннях.
16. ПАСПОРТИ під час подорожі залишаються у туристів. У разі втрати або крадіжки паспорта у туриста в обов'язки гіда НЕ ВХОДИТЬ супровід туриста в консульство для відновлення документів, гід повинен залишатися з групою і може допомогти тільки порадою. У разі, якщо паспорт туриста потрібно пред'явити в консульство для реєстрації термінів повернення, паспорт в обов'язковому порядку буде знаходитися у керівника групи протягом всієї поїздки.
17. Оригінал (у разі індивідуального поліса) або копія (у разі групового бланка) медичної страховки повинні постійно перебувати у туриста на руках протягом всієї поїздки. У разі настання страхового випадку в обов'язки гіда НЕ ВХОДИТЬ супровід туриста, гід залишається з групою і може допомогти тільки рекомендаціями.
18. Ваші особисті речі знаходяться під Вашою відповідальністю. НІКОЛИ НЕ ЗАЛИШАЙТЕ БЕЗ НАГЛЯДУ речі на рецепції готелю, під час сніданку, не залишайте гроші і цінні речі в автобусі під час зупинок і на ніч.
19. Можливість оформлення TAXFREE на зворотному шляху під час перетину кордону на автобусі не можливо.
20. Заздалегідь подбайте про те, щоб в поїздці гід міг зв'язатися з Вами по телефону, з'ясуйте у Вашого телефонного оператора спосіб переходу на роумінг і вартість дзвінків. Рекомендуємо придбати інтернаціональну телефонну карту TRAVELSIM (в офісі компанії «Адріатік Тревел» або на маршруті в гіда).
21. Обмін грошей (євро або долари) на місцеву валюту Ви зможете зробити в пунктах обміну. Ніколи не міняйте гроші з рук! Ваш гід завжди підкаже, як і де краще зробити обмін. Кредитні та платіжні картки - це оптимальне рішення для подорожі по Європі.
22. У Європі туалети часто платні, тому закладіть в бюджет поїздки невелику суму готівки на ці цілі.

ПРОХОДЖЕННЯ КОРДОНУ, МИТНИЦЯ
1. Закордонний паспорт з візою потрібно тримати напоготові, зняти з нього обкладинку і вийняти сторонні предмети.
2. На кордоні заборонена фото- і відеозйомка, камеру або фотоапарат можуть конфіскувати. Під час проходження кордону виходити з автобуса, відвідувати туалет, міняти гроші можна тільки поставивши до відома керівника групи.
3. При проходженні прикордонного, митного контролю прохання дотримуватися спокою, не ставити запитань і не жартувати з прикордонниками і митниками.
4. Декларації заповнювати не потрібно, якщо Ви не везете якісь особливі цінності (картини, ікони, старовинні музичні інструменти, дуже дорогі прикраси і т.д.)
5. Дозволено провозити лише 40 шт. сигарет, тобто 2 пачки, 1 літр міцних алкогольних напоїв, до 10000 (десяти тисяч) євро за усною декларацією. Заборонено вивезення продуктів тваринного походження. У разі порушення цих норм, можливий великий штраф і проблеми з подальшим відвідуванням країн Євросоюзу.
6. Якщо один з батьків їде з неповнолітньою дитиною обов'язково потрібно мати при собі оригінал довіреності на дитину для пред'явлення. Якщо дитина подорожує з двома батьками довіреність не потрібна, але необхідно мати свідоцтво про народження дитини.
7. При поверненні на Україну від оподаткування звільняється ввезення товару на суму до 200 євро і вагою до 50 кг, або в разі ввезення єдиного неподільного предмету вартістю менше 300 євро.
8. У разі відмови в можливості виїзду туристу на кордоні з причин особистого характеру (неврегульовані судові справи і ін.) Туристичний оператор не повертає вартість путівки.

ГОТЕЛІ
1. Розміщення в готелях по маршруту передбачено категорію туристичного класу 2-3 *. У кожному номері є туалет, душ або ванна, ТВ. Поселення в готелі в переважній більшості випадків відбувається ввечері, після закінчення екскурсійної програми, виїзд з готелів - вранці після сніданку.
2. Туристи, які подорожують одні, можуть бути розміщені в трьохмісних номерах, де третє ліжко - це розкладний диван або додаткове ліжко. За європейськими правилами вартість проживання туриста в трьохмісному і двомісному номерах однакова. А також можливе розміщення в номерах SNGL. Доплата за даний номер вказана в програмі туру.
3. Забороняється шуміти в готелі після 22:00.
4. Користування міні-баром, платними ТВ каналами, сейфом, пральнею, хімчисткою та іншими послугами, в більшості готелів оплачується додатково.
5. Наявність в номері холодильника, праски, фена не гарантовано.

ХАРЧУВАННЯ

1. Сніданок - входить у вартість туру (виняток - сніданки на поромах за додаткову вартість). Сніданки в готелях можуть бути двох типів - порційний або буфет (шведський стіл) .СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ВИНОСИТИ ПРОДУКТИ ЗА МЕЖІ РЕСТОРАНУ ПІД ЧАС СНІДАНКУ. За європейськими законами ці дії прирівнюються до крадіжки і адміністратор готелю має право викликати поліцію.
2.Обід - відводити 45-60 хвилин під час екскурсійного дня в години, позначені гідом-супроводжуючим. Гід може порекомендувати ресторан або турист вирішує це питання самостійно.
3. Вечеря - в турах в дні відпочинку на морі вечеря входить у вартість туру, звичайно це буфет (шведський стіл). В інших випадках це питання вирішується туристами самостійно. Під час переїздів в турі ПО МОЖЛИВОСТІ, не на шкоду програмі можливо організоване відвідування супермаркетів.

ГІД-СУПРОВОДЖУЮЧИЙ

Гід-супроводжуючий групи - це уповноважений представник туроператора на маршруті, який координує і забезпечує виконання програми туру.
Гід-супроводжуючий перебуває з групою в рамках програми туру. За обставин, коли турист відстав від групи, настанні страхового випадку, втраті документів або речей туриста, або інших випадків, коли турист не може продовжити подорож у складі групи, пріоритетом в діях гіда-супроводжуючого є робота з групою і дотримання програми туру.
Гід-супроводжуючий надає можливу посильну допомогу туристу, не залишаючи групу, або може залишити її в тому випадку, якщо це не шкодить інтересам групи і не загрожує зміною програми.
В обов'язки гіда-супроводжуючого групи входить:
1. забезпечення виконання програми туру,
2. інформування туристів про час і місце збору і від'їзду групи,
3. контроль проходження кордону,
4. розселення в готелях по маршруту і розсадження в автобусі, згідно заздалегідь затвердженим ваучерами та схемами,
5. забезпечення туристів супроводжуючою інформацією в супроводі відео-та аудіо матеріалів,
6. взаємодія на маршруті з водіями автобуса, запрошеними гідами, офіційними службами,
7. проведення екскурсій в містах по маршруту, якщо це передбачено програмою,
8. організація і проведення додаткових (факультативних) екскурсій на маршруті, зазначених у програмі, при мінімальній кількості 15 чол. на кожну екскурсію,
9. контроль дисципліни та правил поведінки туристів на маршруті
10. Керівнику групи суворо заборонено змінювати програму туру за бажанням туристів.
Сервіси
Сервіс «Завжди з комфортом»

«Завжди з комфортом» - додаткові послуги за додаткову оплату
1. Індивідуальна зустріч в аеропорту чи на з/д вокзалі + трансфер.
2. Туристичний ваучер у Львові. Вартість за готель оплачується при заселенні.
3. Бронювання авіа та залізничних квитків.
4. Додаткове місце в автобусі.

VIP SERVICE - зустріч туристів на залізничному вокзалі представниками компанії «Адріатік Тревел». Доставка багажу в камеру зберігання. Трансфер на обід в центр, в один з ресторанів / бістро м.Львова (оплата за обід на місці). Трансфер на оглядову екскурсію по м Львів. По закінченню екскурсії зворотний трансфер на вокзал для зустрічі з групою. Вартість послуги:  938 гривень (1-2 чол.).

Сервіс добровільної реєстрації українських громадян - "ДРУГ"

Міністерство закордонних справ України запустило сервіс добровільної реєстрації українських громадян під час подорожей за кордон – "ДРУГ".
Про це повідомляє Департамент консульської служба МЗС України на своїй сторінці  у Facebook.
"Його призначення – надати співвітчизникам стислу інформацію про країну, до якої планується подорож, попередити про можливі лиха, які сталися або можуть настати в країні, а в разі потреби, пришвидшити розшук і надати сприяння українцям за кордоном", - йдеться у повідомленні.
Завантаживши додаток "ДРУГ" на смартфон, мобільний додаток відобразить найближчі закордонні дипломатичні установи України при переході у розділ "Карта світу", а при їх виборі – усі необхідні координати.
Розділ "Країни" поінформує про особливості країни вашої подорожі, митні правила, культурні та релігійні особливості, безпекову ситуацію.
Раніше в МЗС пояснювали, що система також дасть більш чітке уявлення про кількість українських громадян, які перебувають на території тієї чи іншої країни.

Пам'ятка туристу
Літаком

Дякуємо Вам за вибір нашої компанії, для організації вашої подорожі.
Вирушаючи подорожувати в інші країни - Ви прагнете назустріч новим враженням і відкриттям. Подорож - це завжди пригода, в якому, може бути присутнім невелика частка непередбачених подій, навіть якщо воно бездоганно сплановано і організовано. Прочитайте, будь ласка, наші поради і роз'яснення, щоб уникнути помилок і відчути себе ще впевненіше і спокійніше.

Документи:
Перевірте наявність необхідних для поїздки документів:
1. Закордонний паспорт (паспорт повинен бути дійсний протягом не менше трьох місяців (в деяких країнах не менше шести місяців) рахуючи від дати закінчення поїздки, і мати не менше двох вільних сторінок для візи).
2. Проїзний документ дитини. Якщо діти вписані в паспорт батьків, то після досягнення ними п'яти років в паспорт батьків повинна бути вклеєна фотографія дитини.
3. Свідоцтво про народження дитини та нотаріально завірене доручення на виїзд дитини до 18-ти років (довіреність потрібно в разі, якщо дитина подорожує з одним, або без обох батьків).
4. Ксерокопії документів (можуть стати в нагоді при втраті документів та в разі інших непередбачених обставин).
5. Авіаквитки або маршрут / квитанція електронного квитка.
6. Ваучер на туристичне обслуговування.
7. Страховий медичний поліс.
8. Водійське посвідчення, якщо ви плануєте взяти автомобіль напрокат.

 

Гроші: У вартість більшості турів, як правило, включена тільки частина послуг, які будуть затребувані під час подорожі, тому Вас можуть очікувати додаткові витрати. Такі як, харчування, екскурсії, розваги, покупка сувенірів, користування міським транспортом. Тому краще заздалегідь спланувати свій бюджет. На повноцінний обід у більшості країн, слід зарезервувати близько 10 - 15 $ на людину, вечеря без спиртних напоїв може обійтися трохи дорожче - 20 -25 $. Екскурсії, як правило, коштують від 20 до 100 $ на людину. Вартість відвідування музеїв: від 2 до 20 $. Вартість квитків на концерти і спектаклі від 25 $ і вище. Вартість проїзду на міському транспорті коливається в діапазоні від 0, 5 до 3 $ за поїздку, в залежності від країни і міста.
Рекомендуємо мати при собі мінімум 200-500 $ на особисті витрати, в залежності від обраного Вами маршруту.

 

Збираючи багаж: Рекомендуємо не брати з собою багато речей. Виберіть одяг, який легко переться і не мнеться, і взуття, в якому зручно ходити. Зберіть невелику аптечку: жарознижуючий засіб, ліки від розладу шлунку, від головного болю, кошти від алергії, кошти від морської хвороби і заколисування в транспорті, електронний градусник (ртутний градусник забороняється брати на борт літака), йод або зеленку, бинт, вату, бактерицидний пластир, сонцезахисний крем.
У деяких країнах, напруга в електромережі, може відрізнятися від європейських 220 вольт, так само як і отвір в «розетки». Рекомендуємо заздалегідь придбати універсальний перехідник, щоб не відчувати проблем з зарядкою і живленням електроприладів.
Збираючись в незнайомі місця, радимо взяти з собою карту, путівник і розмовник.
 
Рекомендуємо всі цінні речі, документи і гроші покласти в ручну поклажу і взяти з собою в салон літака.
В багажне відділення, разом з основним багажем, слід здавати всі металеві гострі і ріжучі предмети (ножиці, пилочки для нігтів, леза, складаний ножик і т.п.), будь-які рідини, гелі та аерозолі (за винятком, якщо в цьому є необхідність , дитячого харчування і ліків), легкозаймисті речовини (в тому числі що містять ацетон), іграшкову зброю. Проносити подібні предмети на борт повітряного судна в ручній поклажі заборонено або регламентовано особливими правилами. Всі контейнери з рідиною, об'єм яких перевищує 100 мл, повинні бути здані в багаж. Ємності до 100 мл, дозволяється брати в ручній поклажі, вони повинні бути покладені в абсолютно прозорий, що застібається пластиковий пакет загальним обсягом не більше 1 літра. Допускається один такий пакет на одного пасажира.
Більшість авіакомпаній надає, кожному пасажиру, право перевезення 20 кілограм багажу безкоштовно, включаючи 5 кілограм ручної поклажі, яку провозять в салоні літака. За провезення багажу понад установлену норму безкоштовного провозу, стягується додаткова плата за тарифом, встановленим перевізником.
Габарити одного місця багажу (довжина + ширина + висота), прийнятого до перевезення, не повинні перевищувати в сумі 160 см.
Перевізник має право відмовити туристу в перевозі багажу, вага або обсяг якого не відповідають встановленим нормам.

 

Перед виїздом в аеропорт: Рекомендуємо отримати додаткову інформацію про можливе зміни, що відбулися в умовах вильоту Вашого рейсу, по телефону або на сайті авіакомпанії, що виконує рейс, або по телефону довідкової служби аеропорту.

 

Затримка або скасування рейсу: Будьте готові до того, що може статися перенесення часу вильоту рейсу, з різних причин. Перевізник звільняється від відповідальності за затримку або скасування рейсу, якщо затримка у перевезенні не перевищила допустимі строки або була спричинена форс-мажорними обставинами, в тому числі погодними умовами. У всіх інших випадках, пасажир має право вимагати компенсацію, згідно з чинним законодавством.

 

Реєстрація на рейс, види контролю в аеропорту: Реєстрація на рейс починається за 2 години до часу вильоту і закінчується за 40 хвилин, а посадка в повітряне судно за 20 хвилин до часу вильоту рейсу за місцевим часом. Пасажиру, хто спізниться до часу закінчення реєстрації або посадки в повітряне судно, може бути відмовлено в перевезенні. Рекомендуємо приїхати до початку реєстрації, тоді у вас буде можливість спокійно пройти всі види контролю.

Перший контроль - митний. Зелений коридор - для тих, кому нічого декларувати і сума валюти на вивіз не перевищує 10 000 євро або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті на одну людину, згідно з чинним на сьогоднішній день Законодавством України. В цьому випадку митну декларацію можна не заповнювати. Червоний коридор - у всіх інших випадках. Тут необхідно пред'явити закордонний паспорт, свій авіаквиток, заповнену митну декларацію. Рекомендуємо задекларувати всі цінні предмети, що належать Вам (золоті прикраси, коштовності, дорогу фото - відео апаратуру). При вивезенні суми більше 10 000 євро, на одну людину, потрібно довідку з банку.

УВАГА!
ЗАБОРОНЕНО на виїзді і в'їзді ПЕРЕМІЩЕННЯ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ, ОБ'ЄКТІВ ДИКОЇ ФАУНИ і ФЛОРИ, що перебувають під загрозою зникнення, ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ БЕЗ ДОЗВОЛУ УПОВНОВАЖЕНИХ ОРГАНІВ.
ЗАБОРОНЕНО на виїзді і в'їзді ПРИЙМАТИ ВІД СТОРОННІХ ОСІБ валізи, посилки та інші предмети для перевезення на борту повітряного судна.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! Незаконне переміщення товарів або валюти через митний кордон України або недостовірне декларування тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.

Другий контроль - авіаційний (реєстрація на рейс). Необхідно підійти до стійки реєстрації, над якою зазначено номер вашого рейсу, (дізнатися номер стійки реєстрації, можна на інформаційному табло вильотів навпроти номера Вашого рейса). Пасажири бізнес-класу, як правило, реєструються за окремою стійкою, або поза чергою. Практично у всіх великих аеропортах, пасажири бізнес - класу, в період очікування вильоту після проходження реєстрації, обслуговуються в бізнес - залах. На стійці реєстрації необхідно пред'явити авіаквитки і здати багаж, якщо в цьому є необхідність. Нагадуємо, що безкоштовно, на кожен авіаквиток можна провезти 20 кг вантажу. Тут Вам видадуть посадковий талон і відірвуть один купон авіаквитка. Обов'язково перевірте наявність другого купона авіаквитка. Авіаквиток необхідно зберігати до кінця вашої поїздки. За цим квитком буде відбуватися зворотний переліт. Багаж, що приймається авіакомпанією до перевезення під свою відповідальність за його збереження, маркується багажною біркою і називається зареєстрованим. На багажній бірці рекомендується вказати своє прізвище, адресу, номер телефону. Крім встановленої авіакомпанією норми безкоштовного провозу багажу, можна безкоштовно провозити такі предмети (якщо вони знаходяться на руках у пасажира і не вкладені в ручну поклажу): дипломат, пластиковий пакет, букет квітів, дамську сумочку або папку для паперів, друковані видання для читання в польоті , фотоапарат або відеокамеру, портативний комп'ютер, сумку з покупками з Duty-free, парасольку або тростину, пальто або плащ, харчування для дитини, дитячу дорожню коляску, складну інвалідну коляску і (або) милиці, якщо такі предмети необхідні пасажиру.
Цінні і ділові папери, паспорти та інші документи, ліки, тендітні предмети, ювелірні вироби рекомендується перевозити в ручній поклажі.

Третій контроль - паспортний. Тепер Вам знадобляться: посадковий талон, де вказані ваші ряд, місце (в правому нижньому кутку) і ворота виходу на посадку (GATE), паспорт, дозвіл на вивіз дітей, свідоцтво про народження дитини. Решта документів можна прибрати.

Четвертий контроль - контроль особистої безпеки. Тут Вам необхідно пройти перевірку металошукачем, перевірку ручної поклажі і, в разі необхідності, пройти особистий огляд.
На пункті контролю безпеки, такі речі необхідно помістити в спеціальний лоток для перевірки: портативні комп'ютери, пальто і жакети, великі електронні прилади, ключі і дрібні монети, ремені, мобільні телефони.
Після проходження контролю особистої безпеки, чекайте запрошення на посадку в залі очікування вильоту. Посадка в повітряне судно проводиться за 20 - 30 хвилин до часу вильоту.

 

На борту літака: Протягом усього польоту пасажир зобов'язаний дотримуватися вказівки екіпажу. Якщо пасажир поводиться на борту літака так, що створює загрозу якійсь особі або майну, наявного на борту, або самому літаку, або заважає екіпажу виконувати свої обов'язки і відмовляється виконувати його розпорядження, представник авіакомпанії має право приймати будь-які кроки, в тому числі і примусові заходи, щоб припинити таку поведінку.
Пасажиру забороняється включати на борту літака портативні радіоприймачі, передавальні пристрої та інше обладнання, що працює за допомогою антени. Пасажир не повинен включати на борту літака портативні комп'ютери та інше обладнання, яке працює на батарейках, без попередньої згоди бортпровідника.
Під час польоту важливе місце займає процес прийняття їжі і прохолодних напоїв. Це одне з небагатьох і, напевно, найприємніша розвага на борту літака. З останніх зазвичай пропонується газовані напої в маленьких (210 або 330 мл) баночках і соки. Деякі авіакомпанії пропонують пасажирам під час польоту алкогольні напої, різні сорти вин, пива та міцні алкогольні напої. Радимо підходити до питання вживання спиртних напоїв на борту з обережністю, так як в польоті на людину діє багато різних факторів, які можуть посилювати дію алкоголю.
Радимо запастися льодяниками або жувальною гумкою, для зняття напруги в вухах під час зльоту і посадки.

 

Переліт з маленькими дітьми: Як правило, маленькі діти (до 2-х років) в літаках літають безкоштовно, але на колінах у батьків. Такого незручності можна уникнути, якщо дитина зовсім ще грудна і вміщується в колисці довжиною 60 сантиметрів. Більшість авіакомпаній видають люльки абсолютно безкоштовно. Однак кількість колисок обмежена, тому варто заздалегідь попередити авіакомпанію або менеджера свого туристичного агентства. Для польоту з люлькою, знадобиться зайняти перший ряд крісел, де є можливість поставити її перед собою. Тому приїжджати на реєстрацію потрібно з великим запасом часу. Навіть якщо ви проходите через VIP-зал, немає повної гарантії, що ваше місце буде вільним. Місць для переодягання і сповивання в літаку не передбачено, тому все доведеться робити на руках. Будьте готові! Обов'язково візьміть питво для дитини. 

 

Зустріч в аеропорту призначення: Після прильоту і проходження паспортного контролю, необхідно перейти в зал видачі багажу, де на стрічковому транспортері, над яким розташований монітор з інформацією про номер рейсу, можна отримати свій багаж. У разі втрати багажу, необхідно звернутися в службу розшуку багажу.
Потім, необхідно пройти в зал прильоту, де Вас зустріне представник приймаючої компанії з відповідною табличкою. З цієї хвилини, будь-які проблеми, пов'язані з перебуванням на відпочинку (трансфер, розміщення в готелі, недоліки обслуговування в готелі, зауваження по екскурсіях), необхідно коректно, але оперативно вирішувати з представником приймаючої компанії.
Після реєстрації у представника приймаючої компанії, Вас направлять до очікуючого вас транспорту для здійснення трансферу в готель. Якщо Ви прямуєте з аеропорту разом з групою, Вам запропонують пройти в автобус і почекати, поки контроль пройдуть інші туристи. Час очікування може затягнутися через самі різні (часто непередбачених) причини, однак, зазвичай час очікування займає не більше однієї години, з моменту прильоту рейсу, враховуйте це і не запізнюйтеся на посадку. В автобусі, по дорозі в готель, який супроводжує проінформує про час наступної зустрічі з гідом, у якого Ви зможете уточнити деталі майбутнього відпочинку, отримати програму екскурсій і замовити їх. Не поспішайте з покупкою екскурсій, оцінюйте свої сили і можливості, читайте уважно контракт на покупку екскурсій!

 

В гостях: Перебуваючи в іншій країні, важливо не тільки намагатися якомога більше побачити, дізнатися і провести час з користю, але і не потрапити в неприємні ситуації, зберегти здоров'я, особисту безпеку, і гаманець. Ось деякі прості поради, які допоможуть Вам у цьому.
Рекомендуємо не привертати до себе зайвої уваги в подорожі, не розмінювати великих грошових сум в аеропорту і на вокзалах. Намагайтеся не вдаватися до послуг вуличних міняйлів і торговців на ринках і в магазинчиках чужих міст за кордоном: факти грошового шахрайства в таких місцях дуже часті. Рекомендуємо не надягати занадто великих прикрас і коштовностей.
Намагайтеся не носити при собі велику суму грошей. Кредитні та платіжні картки - це оптимальне рішення, тим більше, що банкомати міжнародних банків є практично в кожному готелі. У разі крадіжки платіжних карт їх можна заблокувати.
Не бажано ходити в незнайомі квартали поза ділового або розважального центру того міста, в якому Ви перебуваєте, без екскурсійної групи або гіда. Багато кварталів, віддалені від центру, можуть виявитися небезпечними для мандрівника (особливо в азіатських країнах і в деяких районах Лондона, Чикаго, Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Парижа, Амстердама. Таксі намагайтеся замовляти з готелю і не користуйтеся послугами випадкових таксистів.
Рекомендуємо не фотографувати жебраків, ченців, релігійні або похоронні процесії в азіатських, східних і африканських країнах: в ряді країн це вважається образливим, і місцеві жителі можуть не просто зробити Вам зауваження або образитися, а й загрожувати Вам фізичною розправою.
Намагайтеся не розмовляти занадто голосно в громадських місцях. У багатьох країнах (особливо мусульманських) забороняється занадто пильно дивитися на незнайомих жінок, а жінкам, які прибули в країну, не рекомендується виходити з готелю і гуляти по вулицях без супроводу супутника чоловічої статі старше 16 років. Це може бути заборонено законом, і місцева поліція має право затримати Вас за аморальну поведінку або порушення чинних законів. Пам'ятайте, що в багатьох мусульманських країнах високі штрафи за «аморальну поведінку».
Пам'ятайте, приносити з собою їжу і напої в громадські місця в більшості країн можна тільки в строго регульованих кількостях і умовах. Спиртне необхідно упаковувати в паперові непрозорі пакети. Розпивати спиртні напої, в тому числі пиво, в громадських місцях більшості країн - заборонено. Результатом порушення може стати відчутний штраф. Намагайтеся не носити зухвалий одяг. Пам'ятайте, що в ряді країн зберігається вкрай негативне ставлення до проявів «сексуальної революції» і представників нетрадиційної сексуальної орієнтації.
Намагайтеся не брати маленьких дітей в жваві місця скупчення народу: великі ринки, оптові склади, торгово-офісні центри.
Рекомендуємо вивчити кілька розмовних фраз на місцевій мові перед поїздкою ( «як пройти», «де знаходиться поліцейська дільниця», «як мені знайти», «лікарня», «кафе», «автозаправка», «магазин», «готель»). Це допоможе в разі, якщо Ви заблукали.
Добре також перед поїздкою дізнатися точні контактні дані, телефон та адресу консульства або посольства України в тій країні, куди Ви збираєтеся з діловою поїздкою чи на відпочинок.

 

В готелі: Практично у всіх готелях світу, доба починається і закінчується о 12 годині дня, саме цей час вважається розрахунковим. Тому, якщо ви приїхали раніше цього часу або їдете пізніше, якийсь час вам доведеться провести на пляжі, біля басейну або побродити по магазинах. Якщо ви не хочете залишати навіть за кілька годин до вильоту, будьте готові заплатити за половину доби або за добу додатково.
Деякі готелі пропонують популярну концепцію All inclusive (все включено у вартість). Ця концепція передбачає триразове харчування (сніданок, обід, вечеря). Безкоштовно - алкогольні та безалкогольні напої, легкі закуски протягом дня, великий вибір безкоштовних спортивних занять, безкоштовну участь в розважальних програмах для дорослих і дітей. Спектр цих послуг варіюється в залежності від готелю. Більш точна інформація надана в каталогах кожного з них, радимо додатково ознайомитися з ними в день заїзду в готель.
Ключі від номера бажано залишати на стійці готелю кожен раз, коли ви його залишаєте. На відміну від картки гостя, яка завжди повинна бути при вас - адже це ваш пропуск і в ресторан готелю, і в світ платних послуг готелю, а так само підказка для таксиста.
У всіх готелях існують загальні правила: в ресторан готелю забороняється приносити свої продукти, а в номери - продукти зі шведського столу.
Після заїзду в готель краще замовити сейф і зберігати в ньому документи, авіаквитки, гроші та інші цінності.
Якщо ви їдете з готелю на екскурсію і пропускаєте при цьому один або кілька прийомів їжі, ви можете замовити сухий пайок - "пікнік". Це потрібно зробити напередодні запланованої екскурсії, до 19 годин на рецепції готелю. Для пиття краще всього взяти мінеральну воду.
Для більш уважного ставлення до вас з боку обслуговуючого персоналу готелю прийнято давати невеликі чайові.
У кожному готелі є дошка інформації, де гіди розвішують всю оперативну інформацію. Дзвонити з номера готелю досить дорого. Дешевше робити з автоматів в холі або поза готелем. В Україні дзвонять так: 00 (код виходу на міжнародну лінію) 38 (код країни) - код міста - номер абонента.
Користування міні-баром, сейфом, пральнею, хімчисткою та іншими послугами, в більшості готелів оплачується додатково. Перш ніж скористатися будь-якої послугою, рекомендуємо уточнити її вартість. Якщо не передбачено інше, розрахуватися за додаткові послуги Ви повинні в день від'їзду завчасно. Радимо оплачувати рахунки заздалегідь і зберігати їх до від'їзду.
У разі псування майна готелю, адміністрація має право вимагати відшкодування завданої шкоди


У готелі з дитиною: У більшості готелів є ліжка для дітей, причому декількох видів. Це може бути манеж, звичайне ліжко для маленьких або стандартне додаткове ліжко для дітей старшого віку.
Радимо вибирати номер, вікна якого виходять на більш тиху зону готелю. Дуже часто номери з видом на море виходять на басейн з прилеглим до нього баром. Музика до глибокої ночі, гучні голоси, можуть перешкодити спокійному відпочинку дитини.
Купання дітей. У чотирьох і п'ятизіркових готелях ванни стерильні, і дитину можна купати безпосередньо в них. З памперсами та іншими речами першої необхідності, в цивілізованих країнах проблем не буває.
Для дітей старше року в п'ятизіркових і деяких чотиризіркових готелях є денна та нічна няня (бебі-ситтер). Її послуги коштують 10-15 доларів США за годину. Вдень вона може займатися з дитиною в ігровій кімнаті, а вночі прийде в номер.

 

Страховка: Згідно із законодавством України, всі туристи повинні бути забезпечені медичною страховкою і страховкою від нещасного випадку в подорожі. Обов'язково ознайомтеся з пам'яткою про умови страхування перед поїздкою. При виникненні страхового випадку Ви можете діяти відповідно до цієї пам'ятки, яка повинна знаходитися завжди у Вас під рукою, але пам'ятайте, що незалежно від важливості і тяжкості нещасного випадку або виниклого захворювання, Ви обов'язково повинні повідомити оператора страхової компанії. У разі, якщо дзвінок неможливий, обов'язково збережіть всі документальні підтвердження Ваших витрат, щоб по поверненню, страхова компанія змогла Вам все компенсувати. При наявності страхового поліса обслуговування здійснюється безкоштовно або з наступною компенсацією витрат відповідно до страхового полісу (дивіться пам'ятку, прикладену до страхового полісу).
Якщо Ви плануєте зайнятися активними видами відпочинку, перевірте, чи входить це в покриття обраного Вами договору страхування.
Дотримуйтесь елементарних правил безпеки: не пийте воду з-під крана, не зловживайте сонячними ваннами, не зловживайте алкоголем, обов'язково мийте фрукти і овочі перед їжею, не займайтеся потенційно небезпечними видами спорту і екстремальними розвагами (дайвінг, катання на квадроциклах, рафтинг) без інструктора . Завжди майте при собі страховий поліс. Не віддавайте паспорт і договір страхування в чужі руки.

 

Втрата документів: Якщо Ви залишилися без закордонного паспорта під час закордонної поїздки, Вам слід звернутися в поліцію, де необхідно написати заяву про втрату паспорта. Потім необхідно зробити дві кольорові фотографії і звернутися в українське консульство, щоб Вам видали свідоцтво на повернення на батьківщину. Для його оформлення Вам буде потрібно пред'явити будь-який інший документ з вашою фотографією (наприклад, права) або, в крайньому випадку, уявити свідків, які підтвердять Вашу особу. Якщо ж у Вас не виявиться ніяких інших документів, і ви не зможете надати свідків, то процедура перевірки особистості може затягнутися. Потім Вам слід звернутися в МВС країни перебування. Там перевірять Ваша особисту справу, і поставлять на сертифікат виїзну візу, за якою Ви зможете залишити країну. Свідоцтво видають на термін, необхідний для повернення на Батьківщину, але не більше ніж на 15 днів. Повернувшись на Україну, в триденний термін необхідно здати свідоцтво в організацію, що видала паспорт (ВВІР, МЗС). 

 

Додому: За день до зворотного вильоту, Ваш гід проінформує Вас про час виїзду з готелю, або розмістить дані на інформаційному стенді в холі готелю. Постарайтеся не спізнюватися і заздалегідь здайте номер і оплатіть всі додаткові послуги готелю, щоб не затримувати від'їзд і не запізнитися в аеропорт.
В аеропорту, після проходження всіх видів контролю, не затримуйтеся довше покладеного часу в зоні очікування вильоту, особливо в магазинах дьюті-фрі, тому що вас можуть не допустити до посадки на борт, в разі запізнення.
Після прильоту в Україну Вас знову чекає паспортний і митний контроль.
Зелений коридор на митному контролі - для тих, хто ввозить товари загальною вартістю не більше 200 євро або еквівалент цієї суми в іншій валюті і сума валюти, що ввозиться не перевищує 10 000 євро або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті на одну людину, згідно з чинним на сьогоднішній день Законодавством України. А так же не більше 2 літрів вина та 1 літра міцних алкогольних напоїв, 40 сигарет або 20 сигар на 1 людину старше 18 років.
Червоний коридор - у всіх інших випадках.

 

Перевезення великогабаритного спортивного спорядження:
• до великогабаритного спортивного спорядження відноситься інвентар, довжина якого перевищує 150 см (наприклад, лижі, спорядження для віндсерфінгу, дошка для серфінгу і т.д.);
• перевезення великогабаритного спорядження можлива за умови попереднього узгодження з авіакомпанією;
• перевезення великогабаритного спорядження авіакомпанією, є предметом застосування спеціального сервісного збору, за кожен сегмент перевезення;

 

Перевезення тварин в літаку:
• транспортування тварин здійснюється за умови, що пасажир бере на себе повну відповідальність за тварину;
• авіакомпанія не несе відповідальність за отримані тваринам травми, хвороба або смерть, крім випадків спеціальних дій персоналу або агентів, що призвели до цих дій;
• для здійснення перевезення тварини пасажир повинен пред'явити дійсну медичну довідку, свідоцтво про вакцинацію;
• транспортування птахів і тварин в салоні літака можливо лише при попередній угоді з авіакомпанією;
• тварина (чиста і здорова) повинна бути в спеціальному контейнері (клітці);
• загальна маса контейнера з твариною і кормом не повинна перевищувати 5 кг. Розміри контейнера не повинні перевищувати в сумі 3-х вимірів (довжина + ширина + висота) 115 см. Контейнер повинен перевозитися під наглядом його власника на руках або під сидінням переднього крісла. Не допускається перевезення контейнера на сидінні крісла;
• авіакомпанія має право відмовити в перевезенні тварини в салоні літака, якщо одне або більше з наведених умов не виконується.
• Перевезення пасажирів з обмеженими функціями руху:
• Перевезення пасажирів з обмеженими функціями руху перевозяться тільки з угоди авіакомпанії;
• пасажири даної категорії мають право на додаткову безкоштовне перевезення ручної поклажі, яка складається з інвалідного крісла, милиць та інших допоміжних засобів пересування;
• правилами безпеки на борту літака категорично заборонено поміщати пасажирів з обмеженими функціями пересування в аварійному ряді і ряді, що слідує за аварійним;
• пасажирам, які можуть пересуватися в салоні літака без сторонньої допомоги пропонуються місця на їх запит. Рекомендується садити таких пасажирів біля проходу і не далеко від туалетних приміщень;
• пасажири, яким допомога потрібна лише для переміщення в аеропорту та під час посадки / висадки на / з борту літака, в медичній довідці щодо здоров'я для здійснення повітряного перевезення не потребують;

 

Пасажири, які потребують медичної довідки:
• пасажир, чий фізичний або психічний стан здоров'я не дає йому можливості обслуговувати себе без сторонньої допомоги, якщо стан пасажира є небезпечним по відношенню до самого пасажиру або може створювати загрозу або дискомфорт для інших пасажирів і членів екіпажу;
• пасажир, який хворіє інфекційним захворюванням, яке може передаватися на інших пасажирів, членів екіпажу та обслуговуючий персонал;
• вагітні жінки, якщо термін вагітності більше 36-ти тижнів (очікувані пологи можуть настати протягом менше 4-х тижнів). Медична довідка може бути витребувана в більш ранній період вагітності, якщо виник сумнів щодо терміну вагітності і очікуваних пологів, або якщо передбачається народження більше, ніж одного немовляти або, якщо вагітність проходить з ускладненнями;
• немовлята на першому тижні (до 7 днів) після народження;
• пасажири з переломами нижніх і верхніх кінцівок;

 

Перевізник, має право відмовити в перевезенні таких пасажирів:
• стан здоров'я пасажира на момент реєстрації є таким, що повітряне перевезення може супроводжуватися ускладненнями або, навіть, смертю;
• пасажир вимагає індивідуального нагляду під час польоту, а супроводжуюча особа відсутня;
• в результаті свого стану здоров'я пасажир може викликати неприємну обстановку для оточуючих пасажирів (зовнішній вигляд, запах);
• фізичний або психічний стан може створити загрозу безпеці інших пасажирів, їх майна, літака або членів екіпажу;
• пасажир хворіє заразним інфекційним захворюванням;
• початок пологів для вагітних жінок очікується в найближчі 7 днів;
• перевезення пасажирів жіночого роду відбувається в перші 7 днів після народження дитини.

Автобусом

Шановні туристи, ми раді, що Ви скористалися послугами ТОВ «Адріатік Тревел», сподіваємося, що нижчевикладена інформація буде для Вас корисною.
Автобусні тури - один з найцікавіших видів туризму. За час однієї поїздки Вам відкриється унікальна можливість перетнути кордони декількох держав і оглянути визначні пам'ятки різних міст. Однак, одночасно, це і один з найбільш виснажуючих видів подорожі, тому, прочитайте, будь ласка, наші поради і роз'яснення, щоб уникнути помилок і відчувати себе комфортніше, впевненіше і спокійніше.
Вибираючи екскурсійний тур в якості подорожі, оцініть свої сили. Вас, як справжнього мандрівника, чекають ранні підйоми, і пізні приїзди в готелі, пішохідні екскурсії та переїзди в автобусі, при виборі програми туру звертайте увагу на кілометраж переїздів. Будьте готові до великого потоку інформації і постійного спілкування з попутниками, а можливо, і з новими друзями, які подорожують з вами в одному автобусі.
Готуючись до поїздки вивчіть маршрут та відгуки бувалих туристів, запасіться путівниками, заплануєте екскурсії і заздалегідь прикиньте, куди підете у вільний час, можливо, вивчіть кілька фраз по-французьки, по-німецьки, по-англійськи. І Ви не будете відчувати себе безпорадними в новій країні, адже ви вже багато знаєте.

Що взяти в дорогу: гарний настрій +
предмети, які, можуть знадобитися під час переїзду та перебування на екскурсіях: хоча б одну теплу річ, зручне взуття, парасольку, «свої» ліки - в Європі вони відрізняються від наших і купити їх можна не завжди, фото-, відеоапаратура, нагрудний гаманець , дещо для «перекусу»: кружка, ложка, пакетики чаю і кави, горішки та шоколад.
Невелика подушечка і плед, вовняні шкарпетки зроблять Вашу подорож більш комфортною, особливо, якщо це тривала поїздка і є нічні переїзди. Всі ці речі зручніше розмістити в невеликій сумці або рюкзаку і взяти в салон. Речі, які не знадобляться під час переїзду, краще розмістити в багажному відділенні автобуса.
Будильник - не всі готелі надають для своїх туристів систему побудки.
Для відвідування аквапарків (басейнів, саун, термальних купалень), а також в тури з відвідуванням озер в літній період, необхідно взяти купальний костюм.
У літній період рекомендуємо Вам взяти з собою головний убір і крем для захисту від сонця, особливо в тури з відпочинком на морі.

Гроші. У вартість автобусних турів, як правило, включена тільки частина послуг, які будуть затребувані під час подорожі, тому Вас чекатимуть додаткові витрати. Перш за все, це оплата харчування, додаткових екскурсій, розваг і сувенірів, а так само користування міським транспортом (автобус, на якому Ви подорожуєте, доставляє Вас тільки до готелів, і на ньому Ви здійснюєте оглядові екскурсії, інші переміщення по місту Ви робите самостійно) . Тому краще заздалегідь спланувати свій бюджет. На повноцінний обід у більшості країн, слід зарезервувати близько 10 - 15 євро на людину, вечеря без спиртних напоїв може обійтися трохи дорожче - 15 -20 євро. Факультативні екскурсії, як правило, коштують від 20 до 100 євро на людину. Вартість відвідування музеїв: від 2 до 15 євро. Вартість квитків на концерти і спектаклі від 20 євро і вище. Вартість проїзду на міському транспорті коливається в діапазоні від 0, 5 до 3 євро за поїздку, в залежності від країни і міста, тому рекомендуємо зарезервувати близько 30 євро на людину, на додаткові транспортні витрати. Закладіть до бюджету поїздки суму близько 10 євро для відвідування туалетів по дорозі.
Рекомендуємо мати при собі мінімум 200-500 євро на особисті витрати, в залежності від обраного Вами маршруту. Бажано мати при собі дрібні купюри.

Продумайте питання телефонного зв'язку з Вами на екстрений випадок. Придбайте телефонну карту або підключіть роумінг.

Автобус - один з найбільш зручних видів транспорту і, тим не менше, найбільш непередбачуваний. Оскільки різні обставини завжди вносять свої корективи в графік руху групи (проходження кордону, транспортні пробки, затори, аварії на дорогах), рекомендуємо Вам запастися терпінням, не переживати, і, звичайно ж, взяти з собою в дорогу цікаву книгу, хороший журнал або путівник , плеєр з улюбленими дисками. Не дайте зіпсувати собі настрій і відпочинок, завжди налаштовуйтесь на отримання позитивних емоцій! У вас все буде добре!
На час поїздки непогано запастися хорошою звичкою - посміхатися і говорити місцевою мовою «здрастуйте», «спасибі», «будь ласка» - це відразу ж викличе прихильність до Вас співрозмовника.
Згідно з правилами техніки безпеки, під час руху автобуса, категорично забороняється ходити по автобусу. При необхідності, до Вас підійде супроводжуючий, або один з водіїв.
Здійснювати посадку (висадку) можна тільки після повної зупинки автобуса і запрошення екскурсовода до виходу.
Категорично забороняється ставити сумки в проходах. З метою безпеки руху прохід повинен бути вільним.
На весь період поїздки, автобус стає Вашим другим будинком, тому підтримуючи чистоту і порядок, Ви не тільки зробите свою подорож більш комфортною, а й проявите повагу до решти пасажирів і до роботи водіїв.
Не рекомендуємо вживати в автобусі на ходу рідкі і жирні продукти, щоб уникнути забруднення транспортного засобу і одягу інших пасажирів.
Сміття рекомендуємо складати в індивідуальні пакети і викидати на стоянках.
Оскільки санітарним вузлом автобуса можна скористатися тільки в екстрених випадках, рекомендуємо користуватися туалетами на зупинках, спеціально запланованих для цієї мети. Зазвичай, такі зупинки роблять не рідше 3 4 годин.
При виході з автобуса не залишайте без нагляду цінні речі.
Чай, кава і гарячі напої буде можливість придбати в кафе, автогрилях під час технічних зупинок кожні 3 - 3,5 години. Майте на увазі, що надмірне вживання рідини в поїздці веде до набряків кінцівок.
Після 22 годин необхідно дотримуватися тиші в автобусі.
Важливо! Туристи, що порушують правила поведінки в автобусі або відмовляються виконувати вимоги водіїв і керівника групи, можуть бути висаджені, без компенсації вартості путівки.
При бронюванні за туристом закріплюється вибране місце в автобусі. Можливість вибору місць буде більше, якщо Ви забронюєте тур заздалегідь. Ро зміщенняв автобусі проводиться на підставі базової схеми розташування місць в автобусі. Розташування в салоні кавоварки, туалету, моніторів, других дверей, кількість посадочних крісел може відрізнятися від базової схеми.

На Кордоні: Під час проходження кордону необхідно заздалегідь підготувати паспорти, доручення на вивезення неповнолітніх дітей, свідоцтво про народження, що підтверджує родинні зв'язки, дозвіл на вивезення валюти та інші документи тримати напоготові. Обкладинки з паспортів треба зняти, в паспорта нічого не закладати.
При проходженні прикордонного і митного контролю ведіть себе спокійно, впевнено і з витримкою. На питання відповідайте прямо і чітко, не намагайтеся жартувати, не вступайте в суперечки. Пам'ятайте, мета Вашої поїздки - ТУРИЗМ. Інші інтерпретації можуть бути невірно витлумачені і можуть послужити приводом Вашої депортації з країни. Робити фото - і відеозйомку на території кордону категорично забороняється!
Суворо забороняється при проходженні кордону виходити з автобуса без запрошення
За межі України, можна вільно вивозити до 10 000 євро або еквівалент цієї суми в іншій валюті на одну людину. При вивезенні суми більше 10 000 євро, на одну людину, потрібно довідку з банку.

Розпорядок дня: Точний час від'їзду з міст, екскурсій, сніданку, додаткову програму оголошує керівник групи. Саме цей час є обов'язковим. У разі запізнення туриста до призначеного часу автобус чекає деякий час, після чого рухається далі по маршруту. Запізнилися самостійно наздоганяють групу за свій рахунок.

Як орієнтуватися в місті: Вирушаючи на екскурсію чи прогулянку необхідно носити при собі: адреси готелів, контактний телефон супроводжуючого, страхову картку, невелику суму грошей, по можливості працюючий мобільний телефон. В основних містах по маршруту компанії Адріатік Тревел намагається забезпечити туристичними картами. Супроводжуючий зорієнтує Вас по основних об'єктах. Просимо Вас відзначити на карті час і місце зустрічі групи (парковку автобуса).

Якщо Ви заблукали в місті, Вам слід:
Зв'язатися з супроводжуючим по телефону,
Взяти таксі, сказати (або показати) місце паркування або назва і адреса готелю (інфо по готелям в комплекті документів).
Звернутися до перехожих (поліцейського) з проханням допомогти і вказати на карті місце зустрічі або показати адресу (назва) готелю. Якщо Ви відстали від групи, то рекомендуємо скористатися громадськими видами транспорту: дістатися до вокзалу і проїхати на поїзді, або на рейсовому автобусі. Ви також можете звернутися за допомогою до поліцейського відділку, посольство або зателефонувавши в офіс нашої компанії (з 10:00 до 22:00 нашого часу).

Безпека: Будьте уважні! Великі міста і туристичні центри у всьому світі привертають шахраїв і кишенькових злодюжок. Гроші і документи необхідно зберігати так, щоб вони не стали здобиччю шахраїв в той час, коли Ви оглядаєте пам'ятки. До місць підвищеної небезпеки відносяться всі вокзали, в тому числі і у Львові, де Вас можуть втягнути в азартні ігри або скоїти крадіжку, залишивши без грошей і / або документів. Не залишайте без нагляду Ваші речі, щоб уникнути їх крадіжки. Важливо !! Будьте уважні до своїх речей в холах і ресторанах готелів. Чи не вішайте сумки на спинки стільців.

Про забуті речі: Будьте уважні до своїх особистих речей, не втрачайте і не забувайте їх під час подорожі. Ми не маємо можливості виробляти розшук і пересилку забутих речей.

Готелі:
При видачі ключів від номерів, уточніть, на якому поверсі знаходиться Ваш номер. У деяких готелях ключі від номерів мають форму пластикових карток з кодом, ключі при виході з готелю залишаються в готелі, а талон необхідно мати при собі.
Ряд готелів закривається на ніч, тому, якщо Ви збираєтеся пізно повернутися в готель, то з'ясуйте дану ситуацію під час видачі ключів. У деяких готелях, де є в номерах телевізори, часто передбачений платний канал, перегляд якого оплачується при здачі номера. У деяких готелях передбачені бари в номерах, ціни на напої вказані на самому барі або видаються разом з ключем. Використовувати кип'ятильники в готелях забороняється. На сніданок приходьте в призначений час самостійно. Виносити їжу зі шведського столу за межі ресторану категорично заборонено!
Напруга в електромережі - 220V, розетки європейського типу, рекомендуємо взяти з собою адаптер. Для підзарядки фото і відеоапаратури вам може знадобитися трійник.
Гід очікує на reception протягом 15 хвилин після заселення групи. У разі, якщо в номері несправне якесь устаткування потрібно звернутися до гіда. Після цього зазначеного часу Вам слід звернутися до чергового адміністратора готелю.
У готелях можна взяти карту міста і візитки з адресою готелю.
Якщо Ви заблукали, не соромтеся звернутися до поліції. Адміністрація готелю не несе відповідальності за втрату цінних речей, грошей і документів, не зданих на зберігання. Пошук забутих речей ведеться самостійно і за свій рахунок.
ВАЖЛИВО! У більшості готелів виселення з номеру відбувається до 12:00, але є готелі з розрахунків о 10:00. Заселення в готелі починається, як правило, після 14:00.

Страховка: 
Згідно із законодавством України, всі туристи повинні бути забезпечені медичною страховкою і страховкою від нещасного випадку в подорожі. Обов'язково ознайомтеся з пам'яткою про умови страхування перед поїздкою. При виникненні страхового випадку Ви можете діяти відповідно до цієї пам'ятки, яка повинна знаходитися завжди у Вас під рукою, але пам'ятайте, що незалежно від важливості і тяжкості нещасного випадку або виниклого захворювання, Ви обов'язково повинні повідомити оператора страхової компанії. У разі, якщо дзвінок неможливий, обов'язково збережіть всі документальні підтвердження Ваших витрат, щоб по поверненню, страхова компанія змогла Вам все компенсувати. При наявності страхового поліса обслуговування здійснюється безкоштовно або з наступною компенсацією витрат відповідно до страхового полісу (див. Пам'ятку, прикладену до страхового полісу).
Якщо Ви плануєте зайнятися активними видами відпочинку, перевірте, чи входить це в покриття обраного Вами договору страхування.
Дотримуйтесь елементарних правил безпеки: не пийте воду з-під крана, не зловживайте сонячними ваннами, не зловживайте алкоголем, обов'язково мийте фрукти і овочі перед їжею, не займайтеся потенційно небезпечними видами спорту і екстремальними розвагами (дайвінг, катання на квадроциклах, рафтинг) без інструктора . Завжди майте при собі страховий поліс.

Втрата документів: 
Якщо Ви виявили втрату паспорта, Вам слід повідомити про це керівнику групи і звернутися в поліцію, де необхідно написати заяву про втрату паспорта. Потім необхідно зробити дві кольорові фотографії (як на закордонний паспорт) і звернутися в українське консульство, щоб Вам видали свідоцтво на повернення на батьківщину. Для його оформлення Вам буде потрібно пред'явити будь-який інший документ з вашою фотографією (наприклад, права) або, в крайньому випадку, уявити свідків, які підтвердять Вашу особу. Якщо ж у Вас не виявиться ніяких інших документів, і ви не зможете уявити свідків, то процедура перевірки особистості може затягнутися.
Потім Вам слід звернутися в МВС країни перебування. Там перевірять Вашу особисту справу, і поставлять на сертифікат виїзну візу, за якою Ви зможете залишити країну.
Свідоцтво видають на термін, необхідний для повернення на Батьківщину, але не більше ніж на 15 днів. Повернувшись на Україну, в триденний термін необхідно здати свідоцтво в організацію, що видала паспорт (ВВІР, МЗС).

Обмін валюти:
Обмін грошей здійснюється або в банках, або в обмінних пунктах. При обміні видається чек. Обмінювати гроші з рук не рекомендується - Вас можуть обдурити! Система обміну грошей у Західній Європі передбачає комісійні, тому намагайтеся знайти обмінний пункт з написом «no commission».
Пам'ятайте, що монети вкрай рідко приймаються до обміну за межами країни, де вони мають ходіння. Деякі сувенірні магазини і кафе приймають іноземну валюту.
Власникам банківських пластикових карт нагадуємо, що оплата товарів та послуг карткою, як правило, виявляється набагато вигідніше, ніж отримання готівки в банкоматі.

Додому: 
Турист, що виїжджає за кордон у складі туристичної групи, зобов'язаний повернутися в країну проживання разом з групою. В іншому випадку, відомості про туриста, що не прибув на посадку в автобус в день виїзду з готелю на Батьківщину, передаються до компетентних органів країни перебування. Постарайтеся не спізнюватися до виїзду і заздалегідь здайте номер і оплатіть всі додаткові послуги готелю.
При в'їзді в Україну вільно дозволено ввозити товари загальною вартістю не більше 200 євро або еквівалент цієї суми в іншій валюті, а так само валюту, на суму, що не перевищує 10 000 євро або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті на одну людину, згідно з чинним на сьогоднішній день Законодавству України. А так же не більше 2 літрів вина та 1 літра міцних алкогольних напоїв, 40 сигарет або 20 сигар на 1 людину старше 18 років.

Подорожуючому
Втрата документів

Якщо Ви виявили втрату паспорту, Вам слід повідомити про це керівнику групи і звернутися в поліцію, де необхідно написати заяву про втрату паспорта. Потім необхідно зробити дві кольорові фотографії (як на закордонний паспорт) і звернутися в українське консульство, щоб Вам видали свідоцтво на повернення на батьківщину. Для його оформлення Вам буде потрібно пред'явити будь-який інший документ з вашою фотографією (наприклад, права) або, в крайньому випадку, представити свідків, які підтвердять Вашу особу. Якщо ж у Вас не виявиться ніяких інших документів, і ви не зможете представити свідків, то процедура перевірки особистості може затягнутися. 
Потім Вам слід звернутися в МВС країни перебування. Там перевірять Вашу особову справу, і поставлять на сертифікат виїзну візу, за якою Ви зможете залишити країну.
Свідоцтво видають на термін, необхідний для повернення на Батьківщину, але не більше ніж на 15 днів. Повернувшись на Україну, в триденний термін необхідно здати свідоцтво в організацію, що видала паспорт (ВВІР, МЗС).

Гроші і їх обмін

Обмін грошей здійснюється або в банках, або в обмінних пунктах. При обміні видається чек. Обмінювати гроші з рук не рекомендується - Вас можуть обдурити! Система обміну грошей у Західній Європі передбачає комісійні, тому намагайтеся знайти обмінний пункт з написом «no commission».
Пам'ятайте, що монети вкрай рідко приймаються до обміну за межами країни, де вони мають ходіння. Деякі сувенірні магазини і кафе приймають іноземну валюту.
Власникам банківських пластикових карт нагадуємо, що оплата товарів та послуг карткою, як правило, виявляється набагато вигідніше, ніж отримання готівки в банкоматі.

Проживання в готелі

В готелі:
Практично у всіх готелях світу, доба починається і закінчується о 12 годині дня, саме цей час вважається розрахунковим. Тому, якщо ви приїхали раніше цього часу або їдете пізніше, якийсь час вам доведеться провести на пляжі, біля басейну або побродити по магазинах. Якщо ви не хочете залишати навіть за кілька годин до вильоту, будьте готові заплатити за половину доби або за добу додатково.
Деякі готелі пропонують популярну концепцію All inclusive (все включено у вартість). Ця концепція передбачає триразове харчування (сніданок, обід, вечеря). Безкоштовно - алкогольні та безалкогольні напої, легкі закуски протягом дня, великий вибір безкоштовних спортивних занять, безкоштовну участь в розважальних програмах для дорослих і дітей. Спектр цих послуг варіюється в залежності від готелю. Більш точна інформація надана в каталогах кожного з них, радимо додатково ознайомитися з ними в день заїзду в готель.
Ключі від номера бажано залишати на стійці готелю кожен раз, коли ви його залишаєте. На відміну від картки гостя, яка завжди повинна бути при вас - адже це ваш пропуск і в ресторан готелю, і в світ платних послуг готелю, а так само підказка для таксиста.
У всіх готелях існують загальні правила: в ресторан готелю забороняється приносити свої продукти, а в номери - продукти зі шведського столу.
Після заїзду в готель краще замовити сейф і зберігати в ньому документи, авіаквитки, гроші та інші цінності.
Якщо ви їдете з готелю на екскурсію і пропускаєте при цьому один або кілька прийомів їжі, ви можете замовити сухий пайок - "пікнік". Це потрібно зробити напередодні запланованої екскурсії, до 19 годин на рецепції готелю. Для пиття краще всього взяти мінеральну воду.
Для більш уважного ставлення до вас з боку обслуговуючого персоналу готелю прийнято давати невеликі чайові.
У кожному готелі є дошка інформації, де гіди розвішують всю оперативну інформацію. Дзвонити з номера готелю досить дорого. Дешевше робити з автоматів в холі або поза готелем. В Україні дзвонять так: 00 (код виходу на міжнародну лінію) 38 (код країни) - код міста - номер абонента.
Користування міні-баром, сейфом, пральнею, хімчисткою та іншими послугами, в більшості готелів оплачується додатково. Перш ніж скористатися будь-якої послугою, рекомендуємо уточнити її вартість. Якщо не передбачено інше, розрахуватися за додаткові послуги Ви повинні в день від'їзду завчасно. Радимо оплачувати рахунки заздалегідь і зберігати їх до від'їзду.
У разі псування майна готелю, адміністрація має право вимагати відшкодування завданої шкоди.

У готелі з дитиною:
У більшості готелів є ліжка для дітей, причому декількох видів. Це може бути манеж, звичайне ліжко для маленьких або стандартне додаткове ліжко для дітей старшого віку.
Радимо вибирати номер, вікна якого виходять на більш тиху зону готелю. Дуже часто номери з видом на море виходять на басейн з прилеглим до нього баром. Музика до глибокої ночі, гучні голоси, можуть перешкодити спокійному відпочинку дитини.
Купання дітей. У чотирьох і п'ятизіркових готелях ванни стерильні, і дитину можна купати безпосередньо в них. З памперсами та іншими речами першої необхідності, в цивілізованих країнах проблем не буває.
Для дітей старше року в п'ятизіркових і деяких чотиризіркових готелях є денна та нічна няня (бебі-ситтер). Її послуги коштують 10-15 доларів США за годину. Вдень вона може займатися з дитиною в ігровій кімнаті, а вночі прийде в номер.

Митні правила
Предмети (товари), валютні цінності, що переміщуються громадянами через митний кордон України, підлягають обов'язковому декларуванню.
Декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною) точних даних про мету переміщення через митний кордон України предметів (товарів) і про самі предмети (товари), а також будь-яких інших відомостей, необхідних для митного контролю та митного оформлення.
I. ВВЕЗЕННЯ ВАЛЮТИ УКРАЇНИ, ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ, БАНКІВСЬКИХ МЕТАЛІВ І ПЛАТІЖНИХ КАРТОК:
Дозволяється ввезення валюти України:
за умови усного декларування митному органу:
- Фізичними особами-резидентами на одну особу (незалежно від віку) грошей в сумі, що не перевищує 1000 гривень, - з урахуванням ювілейних і пам'ятних монет із недорогоцінних металів, номінал яких виражено в гривнях або в українських карбованцях (перерахунок карбованців в гривні здійснюється у співвідношенні 1: 100000); з обов'язковим записом у митній декларації (форма МД-4);
- Фізичними особами-резидентами і нерезидентами грошей, раніше вивезених за межі України на законних підставах (за наявності митної декларації про їх вивезення);
Ввезення валюти України фізичними особами-резидентами і нерезидентами в сумі, що перевищує вищенаведені розміри, а також у випадках, не передбачених цими правилами, дозволяється на основі індивідуальної ліцензії Національного банку України (НБУ) за формою 04.
Дозволяється ввезення іноземної валюти:
за умови усного декларування митному органу:
- Фізичними особами - резидентами і нерезидентами: грошей в сумі до 1000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, встановленим НБУ на день перетинання митного кордону (далі по тексту - еквівалент цієї суми в іншій валюті ), на одну особу (незалежно від віку); чеків, емітованих іноземними банками, у сумі до 1000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій валюті; платіжних карток, емітованих банками України, іноземними банками або небанківськими організаціями; іменних ощадних книжок та інших вкладних документів, що підтверджують наявність вкладів в іноземній валюті в уповноважених банках за умови, що ці документи виписані на ім'я особи, яка в'їжджає в Україну; з обов'язковим записом у митній декларації фізичними особами - резидентами і нерезидентами:
- Грошей, раніше вивезених за межі України на законних підставах (за наявності митної декларації про їх вивезенні);
- Грошей в сумі до 10000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій валюті; чеків, емітованих іноземними банками або небанківськими організаціями, в сумі до 50000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій валюті;
- Банківських металів у вигляді злитків загальною вагою до 100 грам на одну особу незалежно від віку.
Готівкова іноземна валюта, яка ввозиться фізичною особою-резидентом в сумі, що перевищує 10000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій валюті, приймається митним органом на зберігання.
Дана валюта підлягає перерахуванню митним органом на розрахунковий рахунок в іноземній валюті, відкритим на ім'я особи-резидента, при наданні цією особою документів, що підтверджують наявність рахунку в уповноваженому банку, або дана валюта повертається власнику для її ввезення в Україну при поданні спеціального дозволу НБУ за формою 05.
Готівкова іноземна валюта, яка ввозиться фізичною особою-нерезидентом в сумі, що перевищує 10000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій валюті, приймається митним органом на зберігання і повертається власнику для її ввезення в Україну при поданні спеціального дозволу НБУ за формою 05.
Ввезення фізичними особами - резидентами і нерезидентами чеків, на суму, що перевищує 50000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій валюті або банківських металів вага, яких перевищує 100 грам, здійснюється за спеціальним дозволом НБУ за формою 05.
II. ВИВЕЗЕННЯ ВАЛЮТИ УКРАЇНИ, ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ, БАНКІВСЬКИХ МЕТАЛІВ І ПЛАТІЖНИХ КАРТОК:
Дозволяється вивезення валюти України:
за умови усного декларування митному органу:
- Фізичними особами-резидентами на одну особу (незалежно від віку) грошей в сумі, що не перевищує 1000 гривень, - з урахуванням ювілейних і пам'ятних монет із недорогоцінних металів, номінал яких виражено в гривнях або в українських карбованцях (перерахунок карбованців в гривні здійснюється у співвідношенні 1: 100000); іменних ощадних книжок та інших вкладних документів, що підтверджують наявність вкладів в гривнях в уповноважених банках за умови, що ці документи виписані на ім'я особи, яка виїжджає за межі України; з обов'язковим записом у митній декларації (форма МД-4);
- Фізичними особами-резидентами і нерезидентами на одну особу (незалежно від віку) грошей в сумі, що не перевищує 10000 гривень, в тому числі:
- Грошей в сумі, що не перевищує 5000 гривень (за номінальною вартістю) з урахуванням ювілейних і пам'ятних монет із недорогоцінних металів, номінал яких виражено в гривнях або в українських карбованцях;
- Грошей у вигляді ювілейних і пам'ятних монет із золота і срібла, номінал яких виражено в гривнях або українських карбованцях, загальна сума яких за номінальною вартістю не перевищує 5000 гривень.
Вивезення валюти України фізичними особами-резидентами і нерезидентами в сумі, що перевищує вищенаведені розміри, а також у випадках, не передбачених цими правилами, дозволяється на основі індивідуальної ліцензії Національного банку України (НБУ) за формою 03.
Дозволяється вивезення за межі України іноземної валюти:
- Фізичним особам - резидентам і нерезидентам за умови УСНОЇ декларування митному органу:
- Іноземної валюти готівкою та / або дорожніми чеками в сумі до 1000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій валюті), на одну особу (незалежно від віку);
- Платіжних карток, емітованих банками України;
- Іменних ощадних книжок та інших вкладних документів, що підтверджують наявність вкладів в іноземній валюті в уповноважених банках, за умови, що ці документи виписані на ім'я особи, яка виїжджає за межі України;
- Фізичними особами - нерезидентами платіжних карток, емітованих іноземними банками та небанківськими організаціями, ввезених / пересланих в Україну з дотриманням вимог чинного законодавства України;
- З обов'язковим записом у митній декларації особами:
- Фізичними особами резидентами і нерезидентами іноземної валюти, раніше ввезеної в Україну на законних підставах (за наявності митної декларації на її ввезення);
- Грошей в сумі до 5000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті готівкою, знятих з власного рахунку в іноземній валюті в уповноваженому банку України, або куплених через касу уповноваженого банку, та / або дорожніми чеками, купленими через касу уповноваженого банку, при пред'явленні довідки уповноваженого банку на вивезення іноземної валюти та дорожніх чеків, відображених в іноземній валюті, за формою 01;
- Банківських металів у вигляді злитків загальною вагою до 100 грам на одну особу незалежно від віку.
- Фізичними особами-нерезидентами - чеків, емітованих іноземними банками або небанківськими організаціями, ввезених або пересланих в Україну з дотриманням вимог законодавства України;
- Фізичним особам, які виїжджають у службові відрядження за умови усного декларування митному органу:
- Фізичними особами - резидентами і нерезидентами: іноземної валюти готівкою та / або дорожніми чеками в сумі до 1000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій валюті, на одну особу з обов'язковим записом у митній декларації;
- Фізичними особами резидентами і нерезидентами: іноземної валюти, раніше ввезеної в Україну на законних підставах (за наявності митної декларації на її ввезення);
- Грошей в сумі до 10000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті готівкою та / або дорожніми при пред'явленні довідки уповноваженого банку на вивезення іноземної валюти та дорожніх чеків, відображених в іноз
III. ВВЕЗЕННЯ ПРЕДМЕТІВ (ТОВАРІВ)
Порядок декларування та оподаткування особистих речей, що ввозяться на митну територію України Особисті речі, що ввозяться громадянами в супроводжуваному багажі будь-якими видами транспорту в Україні або пересилаються в несупроводжуваному багажі, усно чи письмово декларуються за ба-ням власника таких речей або на вимогу посадової особи митного органу , і не обкладаються податками.
Перелік предметів, віднесених до особистих речей громадян
1. Особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів і каменів, що мають ознаки були у використанні
2. Предмети, такі як одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для особистого використання і мають, як правило, ознаки були у використанні, або нові, що ввозяться, як правило, в одному екземплярі (комплекті).
3. Предмети особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки.
4. Індивідуальне письмове та канцелярське приладдя.
5. Фотоапарат, кіно- та відеокамера, пристосування до них.
6. Бінокль.
7. Переносний музичний інструмент.
8. Переносний звуковідтворювальний пристрій (магнітофон, диктофон і т. Д.) Плівками платівками та дисками
9. Переносний радіоприймач.
11. Переносний персональний комп'ютер та приладдя до нього.
12. Калькулятор, електронна записна книжка.
13. Індивідуальні портативні медичні пристосування для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за його станом, що мають ознаки були у використанні
14. Супутниковий, мобільний телефон, пейджер.
15. Дитяча коляска.
16. Інвалідний візок.
17. Спортивне спорядження - велосипед, рибальська вудка, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу та віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою.
18. Лікарські засоби, що переміщуються через митний кордон України в порядку та обсягах визначених МОЗ України.
19. Речі, призначені для облаштування житла та забезпечення життєдіяльності громадян, які були за кордоном у довготермінових відрядженнях.
20. Інші предмети першої необхідності, які є власністю громадянина і призначені виключно для забезпечення його життєдіяльності та власного користування, не є товаром і не призначені для відчуження або передачі іншим особам, і відповідні цілі перебування за кордоном.
До особистих речей громадян не можуть бути віднесені предмети, крім викладених у цьому
Митне оформлення й оподаткування товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України
Товари, що ввозяться громадянами в супроводжуваному багажі будь-якими видами транспорту в Україні, що пересилаються в несупроводжуваному багажі або в міжнародних поштових відправленнях, сумарна вартість яких не перевищує 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 100 кг, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню митним органам в порядку, передбаченому для громадян, та оподатковуються ввізним митом в розмірі 20% від митної вартості, податком на додану вартість (ПДВ) і, в встановлених законодавством випадках, акцизним та іншими зборами. Товари, що пересилаються на адресу громадян у вантажних та експрес-відправленнях, сумарна вартість яких не перевищує 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 100 кг, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню митним органам в порядку, передбаченому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за повними ставками митного тарифу України, ПДВ і, в встановлених законодавством випадках, акцизним та іншими зборами.
Оподаткування товарів, що ввозяться громадянами в супроводжуваному багажі або пересилаються в несупроводжуваному багажі, що приходять на адресу громадян у вантажних відправленнях, міжнародних поштових відправленнях і міжнародних експрес-відправленнях, сумарна митна вартість яких перевищує 1000 євро та / або загальна вага яких перевищує 100 кг, проводиться при умови оформлення вантажної митної декларації та митного оформлення як для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності при проведенні ними імпортних операцій Митне оформлення й оподаткування єдиного неподільного товару, що ввозиться (пересилається) в Україну.
Митне оформлення неподільного товару, митна вартість якого перевищує 200 євро та вага якого перевищує 50 кг, що ввозиться (пересилається) громадянином у супроводжуваному, несупроводжуваному багажі, надходить на адресу громадянина у міжнародному поштовому відправленні, здійснюється за умови його письмового декларування шляхом заповнення митної декларації та після оплати громадянином або уповноваженою на це особою ввізного мита в розмірі 20% від митної вартості такого предмета, ПДВ і, в передбачених законодавством України випадках, акцизного та інших зборів.
Оподаткування одиничних неподільних товарів, що надходять на адресу громадян у вантажних та міжнародних експрес-відправленнях, здійснюється незалежно від митної вартості та ваги. Такі товари оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, ПДВ і, в встановлених законодавством випадках, акцизним та іншими зборами.
Особливості оподаткування окремих товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами в Україну
При ввезенні в Україну звільняються від оподаткування:
1) товари, сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами в супроводжуваному багажі (за умови усного декларування), пересилаються в несупроводжуваному багажі та надходять на адресу громадян міжнародних поштових відправленнях;
2) алкогольні вироби в кількості 1 л, вино-2 л, пиво-5 л, тютюнові вироби - 200 цигарок (або 200 г цих виробів), які ввозяться в особистому багажі громадян;
3) товари, що тимчасово ввозяться на митну територію України під зобов'язання про їх зворотне вивезення;
4) товари, що належать громадянам - нерезидентам і переміщуються транзитом через митну територію України;
5) товари, що належать громадянам - резидентам і переміщуються транзитом в транзитні зони міжнародних аеропортів;
6) товари та транспортні засоби, що належать особам, які користуються на території України митними пільгами відповідно до статей 59-63,65-67 Митного кодексу України;
7) товари, що ввозяться (пересилаються) громадянами-резидентами у вигляді призів (нагород), отриманих за участь у спортивних та інших змаганнях (конкурсах, фестивалях тощо), в межах, визначених відповідними документами, у разі підтвердження факту отримання таких призів і нагород нотаріальними органами відповідної країни. Зазначені документи, що підтверджують факт отримання таких призів та нагород, підлягають легалізації в консульських установах України, у відповідних країнах;
8) товари і транспортні засоби, попередньо вивезені (переслані) громадянами -резидентом в Україну в режимі тимчасового вивезення під письмове зобов'язання про зворотнє ввезення, і ввозяться (пересилаються) в Україну за наявності відповідної вивізної митної декларації із зазначенням таких товарів;
9) сільськогосподарська продукція, отримана громадянами-резидентами як натуральну оплату за виконану роботу в країнах учасницях СНД, з якими Україна підписала угоду про вільну торгівлю, що ввозиться в порядку та обсягах, встановлених КМ України;
10) плодово-овочева продукція, вирощена громадянами-резидентами на власних присадибних ділянках сусідніх держав, за умови підтвердження кількості вирощеної продукції довідками органів місцевого самоврядування, права власності на ці ділянки, подання сертифіката відповідності або свідоцтва встановленого зразка про визнання сертифіката, що ввозиться в порядку і об'ємах, встановлених КМ України;
11) особисті речі, що ввозяться (пересилаються) при переселенні громадян на постійне місце проживання в Україну.
п.5 Обмеження ввезення громадянами товарів та особистих речей в Україні.
Пропуск в Україну сільськогосподарської продукції, що підпадає під визначення першої - двадцять четвертої груп УКТЗЕД, яка ввозиться громадянами в будь-яких обсягах не дозволяється.
Ці обмеження не поширюються на: лікеро -горілчані і тютюнові вироби в обсягах зазначених вище (п.4). Сільськогосподарську і плодово-овочеву продукцію, зазначену в п.4 продукти харчування в упаковці виробника, що приходять на адресу фізичних осіб у міжнародних поштових відправленнях вагою до 10 кг; продукти харчування для особистого користування на суму до 50 євро, що ввозяться в таких обсягах: - в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, -в кількості не більше ніж одна упаковка або загальною вагою не перевищує 2 кг кожного найменування на одну особу
- Без упаковки - у кількості що не перевищує 2 кг кожного найменування на одну особу.
- Без упаковки - неподільний предмет, готовий до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж одиниця кожного найменування на одну особу.
Продукти харчування, що ввозяться громадянами на митну територію України для власного користування в зазначених обсягах, декларуються усно чи письмово за бажанням їх власника або на вимогу посадової особи митниці. Не підлягають переміщенню в несупроводжуваному багажі продукти харчування без упаковки виробника
Не підлягають пропуску через митний кордон України:
- Товари, які можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринному світу, або завдати шкоди навколишньому середовищу; літературні та художні твори, поліграфічна та інша друкована продукція, кіно-, фото-, аудіо- і відсоматеріапи, що пропагують війну, жорстокість, порнографію, расову, етнічну або релігійну ворожнечу, закликають до насильницького повалення конституційного ладу в Україні;
- Товари та особисті речі, на пропуск яких потрібні дозволи державних органів, без наявності цих дозволів. Перелік цих товарів та особистих речей визначається КМ України
п.6. Тимчасове ввезення громадянами особистих речей та товарів в Україну
Громадяни мають право безперешкодно ввозити особисті речі в Україну в режимі тимчасового ввезення за умови їх усного або письмового декларування за бажанням власника таких речей.
Митне оформлення товарів, що ввозяться громадянами в Україну в режимі тимчасового ввезення в обсягах підлягають оподаткуванню, проводиться шляхом письмового декларування в порядку, визначеному Державною митною службою України (ДМСУ) та надання митному органу зобов'язання про зворотне вивезення таких товарів з України.
Пропуск товарів, що тимчасово ввозяться громадянами в Україну під зобов'язання про їх зворотне вивезення, сумарна вартість яких не перевищує 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 100 кг або єдиного неподільного товару незалежно від митної вартості та ваги, дозволяється за умови письмового декларування в порядку, передбачений ному для громадян, та внесення такими громадянами на рахунок митного органу, яка провела пропуск таких товарів, грошової застави в сумі податків, що підлягають сплаті при ввезенні таких товарів з метою вільного використання. Порядок внесення та повернення грошової застави визначається ДМСУ.
При втраті або повної несправності тимчасово ввезених товарів внаслідок форс-мажорних обставин строки, передбачені зобов'язаннями громадян, зупиняються, а грошова застава повертається власнику або його спадкоємцю.
Митне оформлення вантажів, що тимчасово ввозяться в Україну громадянами, сумарна митна вартість яких перевищує 1000 євро та / або загальна вага яких перевищує 100 кг, проводиться як для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.
п.7. Тимчасове ввезення громадянами транспортних засобів в Україну
Тимчасове ввезення транспортних засобів за кодами 87 01, 87 02, 87.3, 87.04, 87.05 УКТЗЕД в Україну громадянами-резидентами дозволяється на строк до одного року після сплати мита та інших податків (зборів), передбачених при ввезенні автомобілів. Цей термін може бути продовжений ДМСУ або уповноваженими ДМСУ митними органами з урахуванням гуманітарної, наукової, господарської та іншими видами діяльності громадян, ввезені такі транспортні засоби.
Тимчасове ввезення транспортних засобів дозволяється громадянам -нерезидентами для власних потреб терміном до одного року. Цей термін може бути продовжений ДМСУ або уповноваженими ДМСУ митними органами з урахуванням гуманітарної, наукової, господарської та іншими видами діяльності громадян, ввезенні транспортні засоби.
Транспортні засоби за кодами 8701, 87.02, 87.3, 87.04, 87.05 УКТЗЕД, тимчасова ввезені під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення, не можуть бути передані у володіння або користування іншим особам. Такі транспортні засоби МОЖУТЬ бути оформлені для постійного користування після сплати відповідних податків та зборів, як при ввезенні транспортних засобами вільного використання
Тимчасове ввезення транспортних засобів за кодами 87.01, 87.02, 87.3, 87.04,87.05 УКТЗЕД дозволяється при наявності документа, що підтверджує їх реєстрацію за межами України. При невиконанні цієї умови зазначені транспортні засоби підлягають митному оформленню із сплатою необхідних платежів для постійного користування.
Транспортні засоби за кодами 87.01. 87.02., 87.3. 87.04, 87.05 УКТЗЕД, тимчасово ввезені громадянам і-нерезидентами в Україну для лічногопользованія на строк перевищує два місяці, підлягають реєстрації в органах ДАІ МВС України, крім випадків, визначених КМ України.
8. Ввезення транспортних засобів з метою транзиту через Україну.
Громадянам-резидентам і нерезидентам дозволяється ввозити транспортні засоби з метою транзиту через територію України за умови письмового декларування та внесення на рахунок митного органу, яка провела пропуск таких транспортних засобів в Україні, грошової застави в сумі податків, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів в Україну з ланцюгом вільного використання. Ці положення не поширюються на транспортні засоби, зареєстровані постійно громадянами-резидентам і в відповідних органах іноземних держав, і їм належать, що підтверджується документом про право власності на такий транспортний засіб. Порядок внесення та повернення грошової застави визначається ДМСУ. У разі порушення зобов'язання про транзит громадяни несуть відповідальність згідно із законодавством України, при цьому грошова застава поверненню громадянам не підлягає.
При втраті або повної несправності тимчасово ввезених транспортних засобів в слідстві форс-мажорних обставин строки, передбачені зобов'язаннями громадян, зупиняються, а грошова застава повертається власнику або його спадкоємцю.
Більш детально з правилами митного оформлення і оподаткування транспортних засобів та окремих номерних вузлів до них, що ввозяться громадянами в Україну для вільного використання, з особливостями ввезення товарів і транспортних засобів, що ввозяться громадянами і входять до складу спадщини, відкритої за межами України на користь резидента, а також товарів і транспортних засобів, що ввозяться в Україну громадянами при переїзді на постійне місце проживання в Україну, можна ознайомитися в митних органах України.
IV. ВИВЕЗЕННЯ ПРЕДМЕТІВ (ТОВАРІВ)
Предмети (товари), придбані за валюту України на суму не перевищує вартості товарної партії, тобто розміром до 100.000 євро, перераховану за курсом Національного банку України, пропускаються через митний кордон України без сплати вивізного мита та митних зборів.
Товари (предмети), які не є товарною партією:
- Товари (предмети), які тимчасово вивозяться (пересилаються) за межі митної території України громадянами під письмове зобов'язання про їх зворотне ввезення;
- Товари (предмети), які входять до складу спадщини, відкритої в Україні на користь громадянина (в разі підтвердження її складу нотаріусами), і які вивозяться (пересилаються) за межі митної території України;
- Товари (предмети), які були раніше ввезені (переслані) громадянами на митну територію України під зобов'язання про їх зворотне вивезення чи з метою транзиту через митну територію України, та які вивозяться (пересилаються) з митної території України при наявності ввізної митної декларації;
- Культурні цінності, які тимчасово вивозяться (пересилаються) громадянами за дозволами Міністерства культури і мистецтв України, або вивезення (пересилання) яких здійснюється за дозволами Міністерства культури і мистецтв України на основі документів про те, що їх власник є автором цих культурних цінностей;
- Призи (нагороди), отримані громадянами за участь у спортивних та інших змаганнях (конкурсах, фестивалях тощо), які проводяться в Україні, що підтверджується довідкою, виданою організацією, яка проводила відповідні змагання, і завіреної місцевою державною адміністрацією; * O товари (предмети), крім предметів промислового призначення, отриманих громадянами в рамках договорів дарування, за наявності нотаріально завірених договорів дарування;
- Товари та інші предмети (крім предметів промислового призначення), які вивозяться (пересилаються) громадянами, загальною вартістю, що не перевищує суми іноземної валюти, зазначеної у ввізній митній декларації, за умови використання цієї валюти на придбання таких предметів. Зазначене придбання має бути підтверджено відповідними товарними або касовими чеками. У разі пред'явлення органам митного контролю товарних або касових чеків, які обчислюються у валюті України, митна вартість зазначених товарів обчислюється по обмінному (валютному) курсі Національного банку України, який діяв на день оформлення ввізної митної декларації;
- Товари та інші предмети (крім предметів промислового призначення), що вивозяться (пересилаються) громадянами в зв'язку з остаточним виїздом за межі України, якщо вони працювали на умовах трудового договору у юридичних або фізичних осіб, на суму, що не перевищує 80% отриманого доходу за час перебування в Україні. Факт отримання доходу підтверджується довідкою, виданою Державною податковою інспекцією При вивезенні громадянами за межі митної території України товарів (предметів) в розмірі, що перевищує товарну партію, митне оформлення проводиться в порядку, встановленому для суб'єктів підприємницької діяльності
Предмети (товари), при вивезенні яких з України потрібен дозвіл відповідних органів: твори мистецтва, культурні та історичні цінності (картини, скульптури, акварелі, різноманітні види гравюр, мініатюри, вироби з фарфору, кришталю, кераміки, дерева, шкіри, дорогоцінних і недорогоцінних каменів, дорогоцінних і недорогоцінних металів, кістки, предмети народних художніх промислів, гобелени, меблі, художня одяг і взуття, нумізматика, художня зброя, книги, рукописи, платівки, музичні інструменти, поштові марки і т.п.) і інші предмети, які представляють художню, історичну або культурну цінність - дозвіл Міністерства культури і покусав України.
Товари та інші предмети, що підлягають ветеринарному, екологічному, санітарному або фітосанітарному контролю, пропускаються після здійснення такого контролю відповідними службами.
Забороняється вивезення за межі митної території України:
- Предметів, на які встановлені крім предметів особистого користування;
- Предметів (товарів) промислового призначення; дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів з них, культурних цінностей з метою відчуження;
- Сильнодіючих, отруйних, радіоактивних, вибухових речовин, інших предметів, які можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного світу, або привести до руйнування навколишнього середовища.
Страхівка

Згідно з законодавством України, всі туристи повинні бути забезпечені медичним страхуванням та застраховані від нещасного випадку під час подорожі. Обов’язково ознайомтесь з пам’яткою про умови страхування перед поїздкою. При виникненні страхового випадку Ви можете діяти відповідно з цією пам’яткою, котра повинна знаходитися завжди у Вас під рукою, але пам’ятайте, що незалежно від важливості та  важкості події, нещасного випадку або виниклого захворювання, Ви обов’язково повинні довести до відома оператора страхової компанії. У випадку, якщо дзвінок не можливий, обов’язково збережіть всі документальні підтверджння Ваших витрат, щоб по поверненню, страхова компанія змогла Вам все компенсувати. При наявності страхового полісу обслуговування відбувається безкоштовно або з подальшою компенсацією витрат згідно страхового полісу (див. пам’ятку, прикладену до страхового полісу).

Якщо Ви плануєте зайнятися активними видами відпочинку, перевірте, чи входить це в покриття обраного Вами договору страхування.
Дотримуйтесь елементарних правил безпеки: не пийте воду з-під крану, не зловживайте сонячними ваннами, не зловживайте алкоголем, обов’язково мийте фрукти та овочі перед їжею, не займатесь потенційно небезпечними видами спорту та екстремальними розвагами (дайвінг, катання на квадроциклах, рафтинг) без інструктора. Завжди тримайте при собі страховий поліс.

Інформуємо Вас про те, що Ви можете укласти з відповідними страховиками договори добровільного страхування від невильоту (невиїзду) закордон чи неповернення з-за кордону.
Відповідно до законодавства України, за договором страхування одна сторона (страховик) зобов'язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору.
Таким чином, уклавши відповідний договір страхування, Ви можете захистити свої майнові інтереси у випадку настання несприятливої події (страхового випадку).

 

Терміни і скорочення
Словник термінів

Словник прийнятих в туризмі термінів:

А

Авіатариф - вартість перевезення одного пасажира на літаку на певну відстань. У міжнародних перевезеннях розрізняють індивідуальні, групові, звичайні та спеціальні авіаційні збори.

Американський план - готельний тариф, що включає в себе вартість розміщення та триразового харчування.

Англійський сніданок - повний сніданок, зазвичай включає в себе фруктовий сік, яєчню з шинкою, тости, масло, джем і каву або чай.

Анулювання - Відмова від поїздки. Умови відмови обмовляються в договорі.

Апартаменти- тип номерів в готелях, за своїм оформленням наближені до виду сучасних квартир, включаючи місця для приготування їжі (вартість харчування звичайно не включається у вартість номера).

 

Б

Басбі - Молодший службовець ресторану, бару (розлив води, прибирання столів, попільничок і т. д.).

Беллмен - Службовець готелю, який підносить багаж і виконує доручення гостей.

Бермудський план - Метод надання готельних послуг, при якому ціна включає сніданок і кімнату.

Бізнес-тур - Тип подорожі, який необхідний діловим людям і, можливо, вимагає особливого сервісу, наприклад кімнату для переговорів, послуг секретарів.

Ботель - Невеликий готель на воді.

Бунгало - Невеликий туристичний готель (будова зазвичай з легких матеріалів на березі моря). Поширена в молодіжних тур центрах.

Бюро обслуговування-бюро в готелі, що здійснює інформаційний сервіс, валютно-фінансові операції, забезпечення його транспортними квитками і квитками для відвідування культурно-видовищних заходів, організацію медичної допомоги.

 

В

Ваучер - Документ, на підставі якого надається обслуговування іноземним туристам і проводяться розрахунки з фірмами.

Віза - Офіційна відмітка (штамп консульства і т. П.) В закордонному паспорті, що дає право в'їзду в країну з обов'язковою умовою відмітки про виїзд.

ВВІР - Відділ віз і реєстрації. Здійснює видачу загальногромадянських (районні, обласні та республіканські ВВІР) і дипломатичних (при МЗС) закордонних паспортів.

Відкритий квиток - Мається на увазі відкрита дата від'їзду. Пасажир може забронювати квиток на більш пізній час (день).

Все включено (all inclusive) - система обслуговування в готелях, при якій харчування, напої (найчастіше місцевого виробництва) і окремі види послуг не потребують додаткової оплати. Різновидом даної системи обслуговування є система max inclusive, коли перелік додаткових послуг може бути істотно розширено і включати безкоштовне використання сауни, перукарні, заняття різними видами спорту і т.д.

Відвідувач (візитер) - Людина, який приїхав в іншу країну, який переслідує будь-яку мету, крім придбання заробітку від своєї професійної діяльності. Це визначення відноситься як до туристів, так і до екскурсантам.

 

Г

Гід - Спеціаліст з проведення екскурсій з туристами, що має на це ліцензію.

Гарячий лист - Лист з відомостями про втрачені або вкрадені кредитні картки, який розсилається в готелі та інші організації, де використовуються кредитні карти.

Готельний ланцюг - Одна з ланцюгових, франшизних або інших готельних систем, члени якої користуються особливими привілеями, особливо в національній системі бронювання.

Гостьовий чек - квитанція, що пред'являється господареві ресторану або бару, часто використовується як частина ваучера.

Груповий інклюзивний тур-Тур, що включає авіа- і наземне обслуговування не менше 15 осіб.

Гроші кишенькові - Сума грошей, призначена для оплати дрібних витрат туристів і визначена відповідно до існуючих в країні правилами.

Гуртожиток - Недорогий готель з обмеженим сервісом. Надає платне розміщення для молоді, мандрівної пішки, на велосипедах і т.п.

 

Д

Дайвінг - підводне занурення з аквалангом.

Дата зняття броні - Дата, коли незатребувана заброньована кімната надходить в основну продаж.

Декларація митна - Документ, що видається митними службами, що містить відомості про багаж, наявність валюти у туриста і заповнюється туристом при перетині кордону.

Договір франшизи - договір про передачу прав і привілеїв виробника туристичних послуг на їх реалізацію (збут). Передбачає використання торговельної марки франшизодателя як гарантії якості послуг.

Дорожній чек - банківський платіжний засіб, який можна обміняти на готівку в тій валюті, в якій він виписаний, або на еквівалентну суму в іноземній валюті за діючим курсом. Банки, що видають дорожні чеки, гарантують повне повернення грошей у випадку втрати цих чеків в результаті крадіжки, знищення і т.п.

Документи проїзні групові - Транспортні папери, оформлені на групу туристів і підтверджують право групи на проїзд в даному транспорті (квитки, турпутівки з відривним талоном і ін.).

Дьюті-фрі (duty free) - система безмитної торгівлі в аеропортах, на бортах літаків, поромах і інших транспортних засобів, або в окремих місцях відвідування іноземців (як правило, сигарети, вино, парфумерія і сувеніри).

Е

Екскурсант - Тимчасовий візитер, що проживає в місці призначення менше 24 годин, включаючи круїзних мандрівників, але виключаючи транзитних пасажирів. 

Є

Європейський план-Метод визначення (призначення) ціни за кімнату, що включає тільки вартість зняття кімнати (вартість проживання).

З

Залізничний круїз залізнична туристична поїздка протягом декількох днів по круговому маршруту з використанням поїзда не тільки для пересування, але і для надання туристам розміщення, харчування і т.д. з зупинками по маршруту для проведення екскурсій.

Замкнутий круговий маршрут - круговий маршрут з транспортуванням пасажирів до місця призначення і назад одним і тим же видом транспорту.

Зелений коридор- місце перетину кордону для провезення речей, які не підлягають обов'язковому митному декларуванню.

Зустріч-проводи - набір послуг (допомога перекладача, піднос багажу, автотранспорт), що надаються туристам при їх доставці з з/д вокзалу, з аеро- або морського порту в готель і назад.

І

Імідж - Сприятливе або несприятливе сприйняття споживачем певної фірми, а також її товарів на ринку.

Інклюзивний тур - Тур (туристичний план, маршрут), відповідно до якого транспортне обслуговування авіа- або наземним транспортом оплачується одночасно з харчуванням, розміщенням і іншими туристичними послугами. Як правило, є чітко спланованою за маршрутом, часом, терміном, набору і якості послуг поїздкою, яка продається споживачу як нероздільний на елементи товар за загальною ціною, звичайно включає в себе вартість як обслуговування, так і проїзду за маршрутом.

Інформаційний чек - Алфавітний листок, де зареєстровані гості записані відповідно номерам кімнат.

Інфраструктура - Дороги, стоянки для автомобілів: дренаж стічних вод, каналізація, водопровід, електрика - все необхідне для повноцінного проживання на даній території. Експлуатується туристами і місцевими жителями.

Інтер-райл- система проїзних квитків на залізничному транспорті, що дозволяє протягом певного терміну дії їздити в зоні квитка без обмежень.

К

Караванний туризм - Вид автотуризму, при якому в якості засобу розміщення використовується самохідний або чіпляється до автомобілю фургон (караван).

Каботажна ціна - Знижена ціна для жителів певної країни, які подорожують всередині цієї країни.

Карта прибуття - Бланк, що заповнюється туристом по прибуттю в іншу країну і пред'являється на прикордонному КПП.

Каталог туроператора - Інформаційно-рекламний проспект туроператора, що містить докладну характеристику його інклюзивних турів.

Кемпінг - Табір для автотуристів, розташований в заміській місцевості або в зоні відпочинку (літні будиночки, намети, мають елементарні зручності).

Комерційний готель - Готель, забезпечений всім необхідним для гостей-бізнесменів.

Комерційна норма - Знижена ставка для постійного клієнта, в якому зацікавлений готель, для зайнятості номерів готелю.

Комісійні - Сума грошей, яка визначається у відсотках вище продажної ціни, яку пропонують власники туроператорської та транспортної компаній (та інші) турагентам за продаж туристичних послуг, послуг авіакомпаній і т.п.

Кімнатний лист - Лист з прізвищами, що використовується в готелі для передреєстрації груп, а також для організації вечорів відпочинку.

Кімнатний сервіс - Наявність в готелі послуг з доставки в номер їжі, напоїв, кореспонденції.

Континентальний план - Метод розрахунку вартості кімнати в готелі, коли ціна включає в себе "Континентальний сніданок", а також вартість самої кімнати.

Континентальний сніданок - легкий сніданок, що складається з кави або чаю, соку, булочки, масла і джему.

Круїз - Турпоїздка з використанням того чи іншого транспортного засобу не тільки для переміщення, але і для тимчасового проживання, харчування та обслуговування.

Курорт Готель, в який прибувають гості на час відпустки, з рекреаційними цілями, для розваг.

Л

Льотний купон- Частина авіаквитка, на якій вказується інформація про бронювання місця для пасажира.

М

Маршрут - заздалегідь намічений або встановлений шлях прямування мандрівників (туристів) або транспортних засобів.

Міжнародний туризм - Подорожі за межами своєї рідної країни.

Місце призначення - місце, куди за контрактом з туроператором (турагентом) повинен доставити туриста (пасажира) перевізник.

Мертвий сезон - Пора року в даній країні, коли туристичне життя завмирає або знаходиться на нижчому рівні. Відрізняється низьким рівнем цін. Може бути вкрай несприятливим для здійснення подорожей.

Мотель- Готель, що обслуговує автотуристів.

Митна декларація - письмова або усна заява з боку туристів митним органам при перетині кордону, що містить відомості про перевезення туристами речей і предметів.

Митна декларація - податок, яким обкладаються деякі товари, що пропускаються через кордон будь-якої країни.

Митні пільги - часткове або повне звільнення від сплати мита на ввезення в країну предметів або товарів, зазвичай оподатковуваних митом; часткове або повне зняття обмежень на вивезення з країни певних предметів чи товарів.

Митниця - державна установа, яка здійснює контроль і пропуск товарів і особистих речей, що провозяться через кордон, і стягування мита.

Н

Негнучка ціна - Ціна на кімнати в готелі без знижок (наприклад, з міркувань престижу), коли не береться до уваги той фактор, що всі кімнати порожні.

Неорганізований туризм - самодіяльні поїздки туристів, як правило, організовуються самими туристами без допомоги туристичного збутового апарату; оплата послуг зазвичай проводиться в міру користування ними.

Норма багажу- максимальна вага або габарит багажу, прийнятого авіакомпанією до безкоштовного перевезення. Норми диференційовані за класами пасажирських місць.

Надмірна вага багажу - надлишки багажу (за вагою та розмірами) понад встановлену авіакомпанією межу, перевезення яких оплачується пасажирами додатково.

Напівпансіон - Надається кімната, сніданок і на вибір - обід або вечерю.

 

О

Обмінний ваучер - Юридичний документ, в якому відображені всі моменти відносин між туристом і будь-якою туристичною організацією.

Ознайомча поїздка (Рекламний або інформаційний тур) - безкоштовний або пільговий тур, організований для турагентств і (або) співробітників авіакомпанії з метою їх ознайомлення з певними туристичними маршрутами та центрами.

Організатор туру - приватна особа (іноді турагент) або організація, що збирає групу туристів для участі в турі, що надається туристичною фірмою. Як правило, організатору туру може надаватися безоплатна поїздка за даним маршрутом.

Організований туризм - поїздка, організована туристичними фірмами по стандартному або розробленим самим туристом маршрутом.

Оптовий продавець турів - Компанія, яка становить, збуває і керує турами. Продаж турів здійснюється через посередників: роздрібних турагентів, асоціації, клуби або тур організаторів, але ніколи безпосередньо клієнтові, як це робить іноді туроператор.

Оферта- Формальна пропозиція на укладення угоди із зазначенням умов.

 

П

Пакет - Заздалегідь підготовлений тур, що включає транспортування, проживання, харчування, трансфер, відвідування визначних пам'яток, оренду автомобіля і т. п. Може варіюватися, але зазвичай включає три компонента; має фіксовану ціну.

Пансіон - Повний утримання туриста протягом доби в готелі (на маршруті).

Пасажирський талон - Карта для пасажира, що вручається йому до посадки в літак. Містить відомості про багаж, докладну інформацію про клас, яким летить пасажир, номер крісла в літаку.

Паркінг - місце для стоянки автотранспорту.

Пором - самохідне судно, спеціально обладнане для перевезення пасажирів і транспортних засобів (автомобілів, залізничних вагонів та ін.)

План-карта - схема розташування місць в каютах або купе.

Пік сезону - Пора року в даній країні, коли торгівля тур послугами і ціни на них найвищі.

Пізніше прибуття - Гість, який забронював номер в готелі, але прибув після години зняття броні і попередив про свій пізньому прибуття.

Пізня оплата - Часткова оплата, яка передається на фронт деск, коли гість уже виїхав.

Пізній виїзд - Гість залишається в готелі після моменту, коли він повинен виїхати. У цьому випадку він зобов'язаний сплатити 50 відсотків денної норми.

Передреєстрації - Процедура, яку виробляють до приїзду гостей, використовувана з групами туристів для зменшення переповненості в службі прийому, щоб гості не реєструвалися безпосередньо в момент приїзду.

Проміжний період - Пора року в даній країні, між піковим і мертвим сезонами, протягом якого ціни середні (проміжні).

Прямий політ - Політ між двома певними пунктами без пересадки на інший літак, навіть якщо відбудеться проміжна посадка.

Путівка - Документ, що підтверджує оплату послуг на маршруті і є підставою для надання цих послуг.

Пекідж-тур-тур (індивідуальний або груповий), що включає в себе деякий набір послуг (перевезення, розміщення, харчування, екскурсії і т.д.), загальна вартість продажу якого дорівнює вартості його елементів.

 

Р

Розрахунковий час - момент початку (закінчення) доби (переважно 12.00 годин дня), до настання якого клієнт готелю зобов'язаний звільнити номер або оплатити повністю або частково наступну ночівлю.

Рафтинг - спуск по гірських річках на човнах, катамаранах або плотах, що не обладнані моторними засобами.

Рекламація - заява туриста, що відправляється в офіс фірми - продавця туру при невідповідності оплачених і дійсно наданих послуг. На підставі рекламації складається протокол. У разі якщо факт невідповідності доведений, повинна послідувати компенсація збитку.

Рекламний тур - безкоштовний або пільговий тур, організований для турагентств і (або) співробітників авіакомпанії з метою їх ознайомлення з певними туристичними маршрутами та центрами.

Рецепція - загальний зал або кімната в готелях для прийому, реєстрації та оформлення гостей, а також знаходження чергових-портьє для прийому і видачі ключів від номерів і виконання різного виду доручень гостей готелю.

Роздрібний продавець - Середня ланка на ринку, що продає товари безпосередньо споживачеві (зазвичай турагентство).

Ротель - пересувний готель-вагон.

Ручний багаж - речі, які авіакомпанія дозволила без додаткової плати перевозити при собі, причому відповідальність за збереження ручного багажу несе пасажир.

 

С

Сафарі - туристична поїздка з метою полювання або знайомства з місцевою природою, як правило в країнах Центральної Африки.

Сімейний план - система знижок по вартості розміщення, що надаються в деяких країнах готелями членам однієї сім'ї, які подорожують разом.

Сертифікація турпослуг - процедура перевірки якості пропонованих продуктів туристичної фірми з подальшою видачею сертифікату відповідності якості.

Система Фортуна-продаж пакета турпослуг зі знижкою за розміщення без зазначення певного готелю, назва якого стає відомою при переїзді на місце відпочинку. При цьому гарантується розміщення в готелі певної категорії.

Сезонні норми - Різноманітність цін на різні послуги, які змінюються залежно від сезону.

Сімейний план - Спеціальна система здачі кімнат в готелі туристам з дітьми. У тому випадку, якщо діти живуть в одній кімнаті з батьками, ціна номера знижується.

Скі-пас - дозвіл або пропуск на користування підйомниками в певному місці для спуску на гірських лижах чи сноуборді.

Сноуборд - спуск по снігу з гірських схилів на спеціально обладнаній дошці.

Сніданок континентальний - легкий сніданок, що складається з кави або чаю, соку, булочки, масла і джему.

Супроводжуючий - представник туристичної фірми, в обов'язки якого входить супровід туристів за маршрутом, організація розміщення, харчування та перевезення.

Страховка - Умови страховки докладно обумовлюються в страховому полісі. Страховий поліс є документом, що забезпечує гарантоване медичне обслуговування в разі хвороби або травми. Для в'їзду в деякі країни наявність страховки є обов'язковим.

Страховик - Страхова компанія з якою Ви укладаєте договір страхування [купуєте страховий поліс].

Страхова сума - грошова сума, в межах якої Вам може бути надана необхідна допомога. Перелік послуг, що надаються безпосередньо залежить від розміру суми. У деяких країнах існує чітко встановлений ліміт - не менше 30 000 $, що пов'язано з вартістю медичних послуг в конкретній країні.

Страхова премія- винагороду, яку Ви вносите за страховий поліс. У кожної страхової компанії діють встановлені тарифи з розрахунку за кожен день перебування за кордоном, які, як правило, становлять 0,5 ... 1,0 $. Для осіб старше 65 років і молодше 3 років страховий поліс коштує трохи дорожче, підвищується тариф також для любителів гірських лиж, сноуборду, дайвінгу та інших видів екстремального спорту і туризму.

 

Т

Таймшер - купівля права користування номером на один-два тижні в тому чи іншому місці протягом тривалого періоду. При цьому створюються умови для обміну місцями відпочинку, що дозволяє власникам таймшерів міняти місце відпочинку.

Такс-фрі (tax free) - система часткового повернення податку на додану вартість в ряді країн при купівлі та вивезенні товару іноземцями. Як правило, використовується в великих магазинах при купівлі товару дорожче певної суми. Гроші можуть повертатися при перетині кордону або в країні постійного перебування.

Тарифи авіаквитків - диференційована система оплати авіаперевезення в залежності від рівня послуг, що надаються, умов використання, обміну та повернення авіаквитків. Деякі види тарифів: екскурсійна - бронь в будь-який день, зворотна дата може бути відкрита в межах терміну дії тарифу, повернення квитка в будь-який момент з втратою невеликої суми. Молодіжний - знижка близько 20% від основного екскурсійного тарифу. Груповий пільговий тариф для групи від 6-10 чоловік на термін перебування від 6 днів до 1 місяця. АРЕХ - бронювання не менш, ніж за 7 днів, дата вильоту туди і назад строго фіксовані, штраф при здачі квитків за 7 днів - 50%, при більш пізньому терміні повернення квитків гроші не повертаються. РЕХ - бронь в будь-який час, дата вильоту чітко фіксується, штраф 50% при поверненні квитка до реєстрації вильоту.

Транзит - Провезення пасажирів з однієї країни в іншу через проміжну країну.

Трансфер - Зустріч або проводи в аеропорту (на вокзалі).

Трекінг - піші походи по пересіченій місцевості без спеціальної підготовки учасників.

Тур - Індивідуальна або групова подорож, що складається з комплексу послуг (перевезення, проживання в готелі, екскурсії, трансфер, харчування).

Турагент - Організація-провідник, що займається реалізацією сформованих туроператором турів. Велика частина прибутку йде від комісійних, зароблених від реалізації турів.

Турист - Мандрівник, який проживає в місці призначення не менше 24 годин, мета поїздки якого - відпочинок, бізнес, сім'я, певна місія, зустріч.

Туроператор - Компанія, що спеціалізується в плануванні, складанні турів (туристичних маршрутів) і що продає турпутівки за допомогою турагентів або безпосередньо туристові.

Турпакет- Туристичний план (маршрут), що охоплює основні елементи відпочинку: транспорт, розміщення, екскурсії та ін.послуги.

 

Ф

Форс-мажор - обставина, настання якої не могло бути попереджено стороною, відповідальною за виконання зобов'язання, і є причиною невиконання останнього (наприклад, війна, стихійне лихо тощо).

Фотосафарі - туристична поїздка з метою фотографування рідкісних тварин і рослин в природних умовах їх існування.

Франчайз - Незалежний готель або мотель, який має право користуватися фірмовою маркою і платить за це право.

Фрахтування - висновок чартеру.

Х

Хостел- вид готелю з невеликим набором послуг.

Ч

Чартер - Оптова купівля літака для перевезення пасажирів або вантажу. Чартерні перевезення призначаються на конкретний час, в конкретний день, в конкретно замовлене місце.

Чартерний рейс- Рейс, замовлений ексклюзивно для спеціальної групи людей, які належать одній організації або їх переліт організовується від одного імені (наприклад, туроператором). Чартерні рейси зазвичай набагато дешевше, ніж регулярні рейси авіаліній за розкладом. Ці рейси можуть здійснюватися додатковими літаками або літаками, які виконують регулярні рейси.

Час закриття дня-Довільно обрана менеджером готелю година, коли закінчується один день і починається інший.

 

Ш

Шатл-сервіс - Позначення транспорту (літака, автобуса, поїзда), який здійснює дуже часті рейси, в основному на дуже коротку відстань.

Шенгенська віза - єдина віза терміном до трьох місяців, яка дає можливість безперешкодно пересуватися по території країн Шенгенської групи (Німеччина, Франція, Бельгія, Голландія, Люксембург, Іспанія, Португалія, Італія та ін.) Протягом терміну дії візи.

Шведський стіл - вид самообслуговування в ресторанах, кафе, що відрізняється тим, що відвідувачі за єдину середню плату одержують будь-яку кількість страв за своїм бажанням серед запропонованих, заздалегідь виставлених в залі.

Шоп-тур - туристична поїздка, метою якої є купівля певних видів товарів, характерних для країни перебування.

 

Типи скорочень

Шановні туристи! Плануючи свою подорож, і підбираючи для себе підходящий тур, ви, напевно стикалися з різними скороченнями та абревіатурами, які використовуються для позначення категорій готелей, типів розміщення в номері, види харчування та ін.. Всі скорочення, котрі ви можете зустріти в договорах, на сайтах туристичних компаній, при бронюванні зацікавленого вами туру є стійкими та загальноприйнятими в туристичному бізнесі всього світу.

Нижче представлений перелік основних туристичних скорочень.

Типи та розміщення.

SNGL (single) одномістний номер.
DBL (double) двохмістний номер з одним двохспальним ліжком.
TWIN (twin) двохмістний номер з двома роздільними ліжками.
TRPL (triple) трьохмістний номер.
4 PAX (quarter) чотирьохмістний номер.
ЕХВ (extra bed) додаткове ліжко.
ADL (adult) дорослий.
INF (Infant) дитина 0-2 років.
CHD (child) дитина з 2 до 12 років, але в ряді готелей до 15 -18 років.
Baby cot дитяче ліжко для дитини 0-2 роки.
SNGL + INF (single + infant) 1 дорослий+ дитина(0-2 роки).
SNGL + CHD (single + child) 1 дорослий+ дитина (2-12 років).
DBL + INF 2 дорослий+ дитина (0-2 років).
DBL + CHD 2 дорослий+ дитина (2-12 років).
DBL + ЕХВ 2 дорослий+ З-й дорослий на додаткове ліжко.
DBL+ 2 CHD (2-6) двоє дорослих у двохмістному номері + 2 дітей 2-6 років.
2 ADL + 2 CHD (2-6) (2-12) 2 дорослих+ 2 дітей в віці від (перший 2-6 років, другий 6-12 років).
2 ADL + 2 CHD (6-12) 2 дорослих+ 2 дітей 6-12 років.
TRPL +1 CHD (2-6) трьохмістний + дитина 2-6 років.
2 ADL +1 CHD (2-12) трьохмістний + дитина 6-12 років.
3 ADL + 2 CHD (2-6) трьохмістний + двоє дітей 2-6 років.
3 ADL +INF (0-2) + CHD (3-6) трьохмістний + 2 дітей: перша дитина до 3 років, друга 3-6 років.
3 PAX + 1 CHD (2-5) трьохмістний + 1 дитина 2-5 років.
3 ADL троє дорослих.
ВО (bed only) розміщення без харчування.

Типи корпусів.

MB (main building) основна будівля.
New Building новий корпус.
APT (appartment) тип номерів, що мають кухонний кут, з посудом, чайником, плиткою, як правило без харчування.
1 BDRM апартаменти з однією спальнею.
2 BDRM апартаменти з двома спальнями.
VILLA вілла, окремий будинок, VIP рівня, як правило має перевагу перед іншими типами розміщення - свій садочок, свій басейн, велику площу, ексклюзивне розміщення в готелі, усамітність від інших туристів.
BGLW (bungalo) бунгало - окрема будівля, яка використовується для розміщення туристів, часто пропонується в тропічних та південних країнах.
HV (Holiday Village) клубний готель, представляє собою комплекс бунгало, бувають HV-1, HV-2 клуби 1 та 2 категорії, відрізняються набором послуг які надаються безкоштовно.
Cabana будівля на пляжі (або біля басейну), накшталт бунгало, що стоїть окремо від основної будівлі та інколи обладнана як спальня.
Chalet шале, окрема домівля, як правило в горах, що складається з 2-х та більше кімнат.
Executive floor один або декілька поверхів в готелі з більш високим рівнем обслуговування, а також з додатковим набором послуг.

Типи номерів.

Balcony Room номер з балконом.
Connected Rooms суміщені номера, що мають двері-прохід з одного в інший.
Duplex двохповерховий номер.
De Luxe номера підвищеної комфортності, більшої площі, ніж superior.
Family Room сімейний номер, з більшою площею, в котрій можна поселити від 4 чоловік.
Sitting area зона для відпочинку- частина номеру, де розташовані крісла, столик, диван.
Standart стандартна кімната.
Studio однокімнатний номер більше стандартного, як правило в апартаментах з невеликою кухнею, суміщена з кімнатою.
Suite номер підвищеної комфортності, як правило - велика кімната, що має зону для відпочинку.
Mini Suite номер покращеної категорії (краще, ніж Superior).
Junior Suite номер підвищеної комфортності: зазвичай велика комфортабельна кімната з відгородженим спальним місцем, що перетворюються вдень у вітальню.
Senior Suite номер підвищеної комфортності, як правило двохкімнатний: вітальня та спальня.
Executive Suite як правило, с’ют з двома спальнями.
King Suite "королівський сьют", що має 2 спальні, вітальню та робочий кабінет.
Superior кімната більшого розміру, ніж стандартна.
Honeymoon Room номер для наречених, з великим ліжком та додатковим презентом від готелю.

Типы кроватей.

DBL двохмістний номер з одним великим двохспальним ліжком.
Kingsize Bed "королівське ліжко" шириною більш 180-220 см.
Queensize Bed "королівське ліжко" шириною 150-180 см.
TWIN двохмістний номер з двома окремими ліжками.

Типы видов из окон номера.

ROH (run of the house) розміщення в готелі без уточнення типу номеру та виду з вікна.
BV (Beach view) вид на пляж.
CV (City view) вид на місто.
DV (Dune view) вид на пісчані дюни.
GV (Garden view) вид на сад.
LV (Land view) вид на околиці.
MV (Mountainview) вид на гори.
OV (Oceanview) вид на океан.
PV (Poolview) вид на бассейн.
RV (Riverview) вид на річку.
SF, FV (SeaFront, FrontView) прямий вид на море.
SSV (Sea Side view) боковий вид на море.
SV (Sea view) вид на море.
VV (Valley view) вид на долину.

Типи харчування.

BO, RO (нет) без харчування.
ВВ (bed & breakfast) сніданки.
Continental breakfast легкий сніданок, що складається з кави або чаю, соку, булочки, масла і джеми.
English breakfast повний сніданок, зазвичай включає в себе фруктовий сік, яєшню з шинкою, тости, масло, джем та каву або чай.
American breakfast buffet аналог континентального сніданку + різноманітні нарізки (ковбаси, сири) та горячі страви (омлет, сосиски).
НВ (half board) напівпансіон, сніданок + вечеря.
НВ+ розширений напівпансіон.
FB (full board) повний пансіон, сніданок + обід + вечеря (без напоїв).
FB+ розширений повний пансіон з напоями місцевого виробництва під час їжі. Mini ALL (mini all inclusive) - повний пансіон з напоями місцевого виробництва не лише під час  їжі, але в обмеженій кількості (як правило пиво, вино).
ALL (all inclusive) харчування протягом дня, включає напої (в тому числі спиртні) місцевого виробництва у необмеженій кількості.
ULTRA ALL INC (ultra all inclusive) різновиди: elegance all inc, VIP all inc, super all inc, deluxe all Inc, VC all inc, superior all inc, mega all inc, superior all inc VIP service, royal class all inc, ultra deluxe all inc, extended all inc, excellent all inc, max all inc, high class all inc imperial all inc. харчування протягом дня, включає напої імпортного виробництва (в тому числі спиртні) + додаткові послуги на розсуд адміністрації готелю.
A-LA CARTE меню, в якому кожна страва вказана зі соєю окремою ціною.
MENU харчування по меню - обмежене число страв з меню, як правило, на вечерю, на вибір(салат овочевий або м’ясний, риба або м’ясо).
Організовані туристичні групи!
Умови бронювання для організованих туристичних груп!

Шановні колеги! При бронюванні від 10 осіб і більше, від однієї агенції на один тур і дату, дана заявка вважатиметься груповою, і на неї поширюються умови бронювання для груп.

1. Категорія група (організована група), рахується кількість осіб 9+1 керівник

 •  5 оплачують + 1 оплачує 50% вартості туру та депозиту (при умові бронювання додаткової обов'язкової умови)
 •  9 оплачують + 1 безкоштовно
 •  20 оплачують + 2 безкоштовно
 •  30 оплачують + 3 безкоштовно

При бронюванні групи до 30 осіб обов'язкова 1 додаткова факультативна екскурсія запропонована туроператором.
Для групи від 30 осіб обов'язкові 2 додаткові факультативні екскурсії запропоновані туроператором.
Увага! Для груп більш як 35 осіб, необхідно писати індивідуальний запит на пошту своєму куратору.

2. При бронюванні групи 5+1 факультативні екскурсії керівник оплачує у розмірі 50% при умові що всі учасники групи відвідують ці екскурсії. Керівник оплачує вхідні квитки в об'єкти та трансфери якщо такі є.
При бронюванні групи 10+1, 20+2, 30+3 факультативні екскурсії керівник не оплачує, при умові що всі учасники групи відвідують ці екскурсії. Керівник оплачує вхідні квитки  в об'єкти та трансфери якщо такі є.

3. Група більше 35-ти осіб обов'язково сплачує додатково за оренду радіоприймача з навушниками для екскурсій - 75 гривень/день 

Болгарія
Студенти (вчаться на стаціонарі, на заочній формі)

Документи для оформлення візи приймаються тільки в повному комплекті, підготовленому відповідно до списку необхідних документів в розгорнутому вигляді

1 заявка – 1 файлик!

• БОЛГАРИЯ НЕ ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ країн Шенгенської угоди!
• Туристи з діючими проїздженими шенгенськими візами і польськими національними 
   візами категорії D можуть перебувати на території Болгарії до трьох місяців!
• Віза для громадян Європейського Союзу – не потрібна!!!

1 квітня 2018 для перетину кордону з дітьми, дитина повинна мати свій окремий закордонний паспорт встановленого зразка. Діти, у яких є дитячий проїзний документ, або вони вписані в паспорти батьків, не зможуть перетинати кордон України.

 

Документи необхідні для відкриття візи в Болгарію:

 1. Анкета туриста.  → Зразок

Анкета заповняється на кожного туриста окремо, включаючи дітей будь-якого віку.
• в анкеті туриста обов'язково заповняються всі пункти;
• анкета повинна бути заповнена розбірливим почерком або набрана на комп'ютері.
ДОКУМЕНТИ БЕЗ НОМЕРА МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ І ПОВНИХ даних про туристів в роботу не приймаються!

2. Закордонний паспорт / проїзний документ (без обкладинок) + ксерокопія 1 сторінки + копія останньої болгарської візи (при наявності) (по 2 сторінки розвороту на кожен аркуш формату А4).

• паспорт, діючий більше 6 міс. після закінчення планованої поїздки;
• паспорт не повинен бути пошкоджений, порваний, забруднений, мати сторонні записи, відмітки і ін .;
• всі виправлення в паспорті повинні бути завірені печаткою установи або ВВІРу;
• паспорт повинен мати мінімум 2 чисті сторінки для наклеювання візи;
• у паспорті ОБОВ'ЯЗКОВО повинен бути підпис власника;
• при наявності вписаних в паспорт батьків дітей - повинні бути вклеєні фотографії дітей з 5 років, і, додатково на кожну дитину, в паспорті повинно бути 2 чисті сторінки для наклеювання візи.
• Продовжені паспорти НЕ приймаються в роботу !!!
 1. ДВІ фотографії:
• фотографія повинна бути кольорова, виконана СУВОРО на білому тлі, форматом 3,5 х 4,5 см;
• фотографія повинна бути зроблена не пізніше 6 місяців до дати подачі документів у візовий відділ і мати максимальну схожість з її власником;
• особа на фотографії повинна займати 70-80% площі фотографії;
• зображення повинно бути чітким і ясним.
• фотографії повинні бути обрізані та підписані (на звороті кожної фотографії)

4. Для студентів до 21 року:

• копія студентського квитка або довідка з навчального закладу;

5. Для дітей до 16 років:

• копія свідоцтва про народження дитини;
• копія першої сторінки закордонних паспортів батьків
• копія 1-их сторінок і копії діючих віз (якщо дитина подаєтьса без батьків, але їде в їх супроводі);
• копія нотаріального дозволу на вивіз дитини (від батьків, які не супроводжують дитину) / копія свідоцтва про смерть другого з батьків / копія довідки матері-одиначки / копія довідки про позбавлення батьківських прав;
• якщо другий з батьків є громадянином іншої країни дозвіл на вивезення дитини НЕ ПОТРІБНО (надати копію паспорта).

6. Туристичне страхування.

Консульський збір не оплачується (при бронюванні автобусного туру, проживання в готелі).

 

Увага!
Для громадян Російської Федерації обов'язково потрібно надати копію дозволу на проживання в Україні.

Розмір консульського збору для громадян Російської Федерації, Молдови, Грузії 35 євро.
Для громадян Білорусі 
60 євро.

Для дітей до 6 років - віза оформляється безкоштовно (консульство має право викликати заявника на особисту співбесіду).
Для дітей старше 6 років розмір консульського збору становить 35 євро (при бронюванні автобусного туру, проживання в готелі).

Для громадян інших країн просимо з'ясовувати вартість консульського збору при бронюванні.

Приватний підприємець (ФОП, ПП)

Документи для оформлення візи приймаються тільки в повному комплекті, підготовленому відповідно до списку необхідних документів в розгорнутому вигляді

1 заявка – 1 файлик!

• БОЛГАРИЯ НЕ ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ країн Шенгенської угоди!
• Туристи з діючими проїздженими шенгенськими візами і польськими національними 
   візами категорії D можуть перебувати на території Болгарії до трьох місяців!
• Віза для громадян Європейського Союзу – не потрібна!!!

1 квітня 2018 для перетину кордону з дітьми, дитина повинна мати свій окремий закордонний паспорт встановленого зразка. Діти, у яких є дитячий проїзний документ, або вони вписані в паспорти батьків, не зможуть перетинати кордон України.

 

Документи необхідні для відкриття візи в Болгарію:

1. Анкета туриста.  → Зразок

Анкета заповняється на кожного туриста, включаючи дітей будь-якого віку.
• в анкеті туриста обов'язково заповнюються всі пункти анкети;
• анкета повинна бути заповнена розбірливим почерком або набрана на комп'ютері.
ДОКУМЕНТИ БЕЗ НОМЕРА МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ І ПОВНИХ даних про туристів в роботу не приймаються!

2. Закордонний паспорт / проїзний документ (без обкладинок) + ксерокопія 1 сторінки + копія останньої болгарської візи (при наявності) (по 2 сторінки розвороту на кожен аркуш формату А4).

• паспорт, діючий більше 6 міс. після закінчення планованої поїздки;
• паспорт не повинен бути пошкоджений, порваний, забруднений, мати сторонні записи, відмітки і ін .;
• всі виправлення в паспорті повинні бути завірені печаткою установи або ВВІРу;
• паспорт повинен мати мінімум 2 чисті сторінки для наклеювання візи
• в паспорті ОБОВ'ЯЗКОВО повинен бути підпис власника;

• Продовжені паспорти НЕ приймаються в роботу !!!

3. ДВІ фотографії:

• фотографія повинна бути кольорова, виконана СУВОРО на білому тлі, форматом 3,5 х 4,5 см;
• фотографія повинна бути зроблена не пізніше 6 місяців до дати подачі документів у візовий відділ і мати максимальну схожість з її власником;
• особа на фотографії повинна займати 70-80% площі фотографії;
• зображення повинно бути чітким і ясним.
• фотографії повинні бути обрізані та підписані (на звороті кожної фотографії)

4. Туристичне страхування

Вартість консульського збору - 35 євро (при бронюванні автобусного туру, проживання в готелі)

Увага!
Для громадян Російської Федерації обов'язково потрібно надати копію дозволу на проживання в Україні.

Розмір консульського збору для громадян Російської Федерації, Молдови, Грузії - 35 євро.
Для громадян Білорусі - 60 євро.

Для громадян інших країн просимо з'ясовувати вартість консульського збору при бронюванні.

Пенсіонер

Документи для оформлення візи приймаються тільки в повному комплекті, підготовленому відповідно до списку необхідних документів в розгорнутому вигляді

1 заявка – 1 файлик!

• БОЛГАРІЯ НЕ ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ країн Шенгенської угоди!
• Туристи з діючими проїздженими шенгенськими візами і польськими національними 
   візами категорії D можуть перебувати на території Болгарії до трьох місяців!
• Віза для громадян Європейського Союзу – не потрібна!!!

1 квітня 2018 для перетину кордону з дітьми, дитина повинна мати свій окремий закордонний паспорт встановленого зразка. Діти, у яких є дитячий проїзний документ, або вони вписані в паспорти батьків, не зможуть перетинати кордон України.

 

Документи необхідні для відкриття візи в Болгарію:

1. Анкета туриста.  → Зразок

Анкета заповняється на кожного туриста, включаючи дітей будь-якого віку.
• в анкеті туриста обов'язково заповнюються всі пункти анкети;
• анкета повинна бути заповнена розбірливим почерком або набрана на комп'ютері.
ДОКУМЕНТИ БЕЗ НОМЕРА МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ І ПОВНИХ даних про туристів в роботу не приймаються!

2. Закордонний паспорт / проїзний документ (без обкладинок) + ксерокопія 1 сторінки + копія останньої болгарської візи (при наявності) (по 2 сторінки розвороту на кожен аркуш формату А4).

• паспорт, діючий більше 6 міс. після закінчення планованої поїздки;
• паспорт не повинен бути пошкоджений, порваний, забруднений, мати сторонні записи, відмітки і ін .;
• всі виправлення в паспорті повинні бути завірені печаткою установи або ВВІРу;
• паспорт повинен мати мінімум 2 чисті сторінки для наклеювання візи
• в паспорті ОБОВ'ЯЗКОВО повинен бути підпис власника;
• при наявності вписаних в паспорт батьків дітей - повинні бути вклеєні фотографії дітей з 5 років, і, додатково на кожну дитину, в паспорті повинно бути 2 чисті сторінки для наклеювання візи.
• Продовжені паспорти НЕ приймаються в роботу !!!

3. ДВІ фотографії:

• фотографія повинна бути кольорова, виконана СУВОРО на білому тлі, форматом 3,5 х 4,5 см;
• фотографія повинна бути зроблена не пізніше 6 місяців до дати подачі документів у візовий відділ і мати максимальну схожість з її власником;
• особа на фотографії повинна займати 70-80% площі фотографії;
• зображення повинно бути чітким і ясним.
• фотографії повинні бути обрізані та підписані (на звороті кожної фотографії)

4. Для пенсіонерів:

• копія пенсійного посвідчення або довідка з пенсійного фонду про отримання пенсії;

5. Для інвалідів:

• копія посвідчення або довідка з пенсійного фонду про отримання нарахування пенсій по інвалідності.

6. Туристичне страхування

Консульський збір не оплачується (при бронюванні автобусного туру, проживанія в готелі).

Увага!
Для громадян Російської Федерації обов'язково потрібно надати копію дозволу на проживання в Україні.

Розмір консульського збору для громадян Російської Федерації, Молдови, Грузії 35 євро.
Для громадян Білорусі60 євро.

Для дітей до 6 років - віза оформляється безкоштовно (консульство має право викликати заявника на особисту співбесіду).
Для дітей старше 6 років розмір консульського збору становить 35 євро (при бронюванні автобусного туру, проживанія в готелі).

Для громадян інших країн просимо з'ясовувати вартість консульського збору при бронюванні.

Моряк

Документи для оформлення візи приймаються тільки в повному комплекті, підготовленому відповідно до списку необхідних документів в розгорнутому вигляді

1 заявка – 1 файлик!

• БОЛГАРИЯ НЕ ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ країн Шенгенської угоди!
• Туристи з діючими проїздженими шенгенськими візами і польськими національними 
   візами категорії D можуть перебувати на території Болгарії до трьох місяців!
• Віза для громадян Європейського Союзу – не потрібна!!!

 

1 квітня 2018 для перетину кордону з дітьми, дитина повинна мати свій окремий закордонний паспорт встановленого зразка. Діти, у яких є дитячий проїзний документ, або вони вписані в паспорти батьків, не зможуть перетинати кордон України.

 

Документи необхідні для відкриття візи в Болгарію:

1. Анкета туриста.   Зразок

Анкета заповняється на кожного туриста, включаючи дітей будь-якого віку.
• в анкеті туриста обов'язково заповнюються всі пункти анкети;
• анкета повинна бути заповнена розбірливим почерком або набрана на комп'ютері.
ДОКУМЕНТИ БЕЗ НОМЕРА МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ І ПОВНИХ даних про туристів в роботу не приймаються!

2. Закордонний паспорт / проїзний документ (без обкладинок) + ксерокопія 1 сторінки + копія останньої болгарської візи (при наявності) (по 2 сторінки розвороту на кожен аркуш формату А4).

• паспорт, діючий більше 6 міс. після закінчення планованої поїздки;
• паспорт не повинен бути пошкоджений, порваний, забруднений, мати сторонні записи, відмітки і ін .;
• всі виправлення в паспорті повинні бути завірені печаткою установи або ВВІРу;
• паспорт повинен мати мінімум 2 чисті сторінки для наклеювання візи
• в паспорті ОБОВ'ЯЗКОВО повинен бути підпис власника;
• при наявності вписаних в паспорт батьків дітей - повинні бути вклеєні фотографії дітей з 5 років, і, додатково на кожну дитину, в паспорті повинно бути 2 чисті сторінки для наклеювання візи.
• Продовжені паспорти НЕ приймаються в роботу !!!

3. ДВІ фотографії:

• фотографія повинна бути кольорова, виконана СУВОРО на білому тлі, форматом 3,5 х 4,5 см;
• фотографія повинна бути зроблена не пізніше 6 місяців до дати подачі документів у візовий відділ і мати максимальну схожість з її власником;
• особа на фотографії повинна займати 70-80% площі фотографії;
• зображення повинно бути чітким і ясним.
• фотографії повинні бути обрізані та підписані (на звороті кожної фотографії)

4. Туристичне страхування

Вартість консульського збору - 35 євро (при бронюванні автобусного туру, проживання в готелі)

Увага!
Для громадян Російської Федерації обов'язково потрібно надати копію дозволу на проживання в Україні.

Розмір консульського збору для громадян Російської Федерації, Молдови, Грузії 35 євро.
Для громадян Білорусі60 євро.

Для громадян інших країн просимо з'ясовувати вартість консульського збору при бронюванні.

Дорослий працюючий

Документи для оформлення візи приймаються тільки в повному комплекті, підготовленому відповідно до списку необхідних документів в розгорнутому вигляді

1 заявка – 1 файлик!

• БОЛГАРИЯ НЕ ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ країн Шенгенської угоди!
• Туристи з діючими проїздженими шенгенськими візами і польськими національними 
   візами категорії D можуть перебувати на території Болгарії до трьох місяців!
• Віза для громадян Європейського Союзу – не потрібна!!!

 

1 квітня 2018 для перетину кордону з дітьми, дитина повинна мати свій окремий закордонний паспорт встановленого зразка. Діти, у яких є дитячий проїзний документ, або вони вписані в паспорти батьків, не зможуть перетинати кордон України.

 

Документи необхідні для відкриття візи в Болгарію:

1. Анкета туриста.   Зразок

Анкета заповняється на кожного туриста, включаючи дітей будь-якого віку.
• в анкеті туриста обов'язково заповнюються всі пункти анкети;
• анкета повинна бути заповнена розбірливим почерком або набрана на комп'ютері.
ДОКУМЕНТИ БЕЗ НОМЕРА МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ І ПОВНИХ даних про туристів в роботу не приймаються!

2. Закордонний паспорт / проїзний документ (без обкладинок) + ксерокопія 1 сторінки + копія останньої болгарської візи (при наявності) (по 2 сторінки розвороту на кожен аркуш формату А4).

• паспорт, діючий більше 6 міс. після закінчення планованої поїздки;
• паспорт не повинен бути пошкоджений, порваний, забруднений, мати сторонні записи, відмітки і ін .;
• всі виправлення в паспорті повинні бути завірені печаткою установи або ВВІРу;
• паспорт повинен мати мінімум 2 чисті сторінки для наклеювання візи
• в паспорті ОБОВ'ЯЗКОВО повинен бути підпис власника;
• при наявності вписаних в паспорт батьків дітей - повинні бути вклеєні фотографії дітей з 5 років, і, додатково на кожну дитину, в паспорті повинно бути 2 чисті сторінки для наклеювання візи.
• Продовжені паспорти НЕ приймаються в роботу !!!

3. ДВІ фотографії:

• фотографія повинна бути кольорова, виконана СУВОРО на білому тлі, форматом 3,5 х 4,5 см;
• фотографія повинна бути зроблена не пізніше 6 місяців до дати подачі документів у візовий відділ і мати максимальну схожість з її власником;
• особа на фотографії повинна займати 70-80% площі фотографії;
• зображення повинно бути чітким і ясним.
• фотографії повинні бути обрізані та підписані (на звороті кожної фотографії)

4. Туристичне страхування

Вартість консульського збору - 35 євро (при бронюванні автобусного туру, проживання в готелі)

 

Увага!
Для громадян Російської Федерації обов'язково потрібно надати копію дозволу на проживання в Україні.

Розмір консульського збору для громадян Російської Федерації, Молдови, Грузії 35 євро.
Для громадян Білорусі 60 євро.

Для громадян інших країн просимо з'ясовувати вартість консульського збору при бронюванні.

Дорослий непрацюючий, тимчасово непрацюючий, домогосподарка

Документи для оформлення візи приймаються тільки в повному комплекті, підготовленому відповідно до списку необхідних документів в розгорнутому вигляді

1 заявка – 1 файлик!

• БОЛГАРИЯ НЕ ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ країн Шенгенської угоди!
• Туристи з діючими проїздженими шенгенськими візами і польськими національними 
   візами категорії D можуть перебувати на території Болгарії до трьох місяців!
• Віза для громадян Європейського Союзу – не потрібна!!!

1 квітня 2018 для перетину кордону з дітьми, дитина повинна мати свій окремий закордонний паспорт встановленого зразка. Діти, у яких є дитячий проїзний документ, або вони вписані в паспорти батьків, не зможуть перетинати кордон України.

 

Документи необхідні для відкриття візи в Болгарію:

1. Анкета туриста.  → Зразок

Анкета заповняється на кожного туриста, включаючи дітей будь-якого віку.
• в анкеті туриста обов'язково заповнюються всі пункти анкети;
• анкета повинна бути заповнена розбірливим почерком або набрана на комп'ютері.
ДОКУМЕНТИ БЕЗ НОМЕРА МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ І ПОВНИХ даних про туристів в роботу не приймаються!

2. Закордонний паспорт / проїзний документ (без обкладинок) + ксерокопія 1 сторінки + копія останньої болгарської візи (при наявності) (по 2 сторінки розвороту на кожен аркуш формату А4).

• паспорт, діючий більше 6 міс. після закінчення планованої поїздки;
• паспорт не повинен бути пошкоджений, порваний, забруднений, мати сторонні записи, відмітки і ін .;
• всі виправлення в паспорті повинні бути завірені печаткою установи або ВВІРу;
• паспорт повинен мати мінімум 2 чисті сторінки для наклеювання візи
• в паспорті ОБОВ'ЯЗКОВО повинен бути підпис власника;
• при наявності вписаних в паспорт батьків дітей - повинні бути вклеєні фотографії дітей з 5 років, і, додатково на кожну дитину, в паспорті повинно бути 2 чисті сторінки для наклеювання візи.
• Продовжені паспорти НЕ приймаються в роботу !!!

3. ДВІ фотографії:

• фотографія повинна бути кольорова, виконана СУВОРО на білому тлі, форматом 3,5 х 4,5 см;
• фотографія повинна бути зроблена не пізніше 6 місяців до дати подачі документів у візовий відділ і мати максимальну схожість з її власником;
• особа на фотографії повинна займати 70-80% площі фотографії;
• зображення повинно бути чітким і ясним.
• фотографії повинні бути обрізані та підписані (на звороті кожної фотографії)

4. Туристичне страхування

Вартість консульського збору - 35 євро (при бронюванні автобусного туру, проживання в готелі)

Увага!
Для громадян Російської Федерації обов'язково потрібно надати копію дозволу на проживання в Україні.

Розмір консульського збору для громадян Російської Федерації, Молдови, Грузії 35 євро.
Для громадян Білорусі 60 євро.

Для громадян інших країн просимо з'ясовувати вартість консульського збору при бронюванні.

Неповнолітні (до 18 років, школярі)

Документи для оформлення візи приймаються тільки в повному комплекті, підготовленому відповідно до списку необхідних документів в розгорнутому вигляді

1 заявка – 1 файлик!

• БОЛГАРИЯ НЕ ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ країн Шенгенської угоди!
• Туристи з діючими проїздженими шенгенськими візами і польськими національними 
   візами категорії D можуть перебувати на території Болгарії до трьох місяців!
• Віза для громадян Європейського Союзу – не потрібна!!!

 

1 квітня 2018 для перетину кордону з дітьми, дитина повинна мати свій окремий закордонний паспорт встановленого зразка. Діти, у яких є дитячий проїзний документ, або вони вписані в паспорти батьків, не зможуть перетинати кордон України.

 

Документи необхідні для відкриття візи в Болгарію:

1. Анкета туриста.   Зразок
Анкета заповняється на кожного туриста, включаючи дітей будь-якого віку.
• в анкеті туриста обов'язково заповнюються всі пункти анкети;
• анкета повинна бути заповнена розбірливим почерком або набрана на комп'ютері.
ДОКУМЕНТИ БЕЗ НОМЕРА МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ І ПОВНИХ даних про туристів в роботу не приймаються!

2. Закордонний паспорт / проїзний документ (без обкладинок) + ксерокопія 1 сторінки + копія останньої болгарської візи (при наявності) (по 2 сторінки розвороту на кожен аркуш формату А4).

• паспорт, діючий більше 6 міс. після закінчення планованої поїздки;
• паспорт не повинен бути пошкоджений, порваний, забруднений, мати сторонні записи, відмітки і ін .;
• всі виправлення в паспорті повинні бути завірені печаткою установи або ВВІРу;
• паспорт повинен мати мінімум 2 чисті сторінки для наклеювання візи
• в паспорті ОБОВ'ЯЗКОВО повинен бути підпис власника;
• при наявності вписаних в паспорт батьків дітей - повинні бути вклеєні фотографії дітей з 5 років, і, додатково на кожну дитину, в паспорті повинно бути 2 чисті сторінки для наклеювання візи.
• Продовжені паспорти НЕ приймаються в роботу !!!

3. ДВІ фотографії:

• фотографія повинна бути кольорова, виконана СУВОРО на білому тлі, форматом 3,5 х 4,5 см;
• фотографія повинна бути зроблена не пізніше 6 місяців до дати подачі документів у візовий відділ і мати максимальну схожість з її власником;
• особа на фотографії повинна займати 70-80% площі фотографії;
• зображення повинно бути чітким і ясним.
• фотографії повинні бути обрізані та підписані (на звороті кожної фотографії)

4. Для студентів до 21 року:

• копія студентського квитка або довідка з навчального закладу;

5. Для студентів до 16 років:

• копія свідоцтва про народження дитини;
• копія першої сторінки закордонних паспортів батьків
• копія 1-их сторінок і копії діючих віз (якщо дитина подаетса без батьків, але їде в їх супроводі);
• копія нотаріального дозволу на вивіз дитини (від батьків, які не супроводжують дитину) / копія свідоцтва про смерті другого з батьків / копія довідки матері-одиначки / копія довідки про позбавлення батьківських прав;

6. Туристичне страхування.

Консульський збір не оплачується (при бронюванні автобусного туру, проживанія в готелі).

Увага!
Для громадян Російської Федерації обов'язково потрібно надати копію дозволу на проживання в Україні.

Для дітей до 6 років - віза оформляється безкоштовно (консульство має право викликати заявника на особисту співбесіду).
Для дітей старше 6 років розмір консульського збору становить 35 євро (при бронюванні автобусного туру, проживання в готелі).

Для громадян інших країн просимо з'ясовувати вартість консульського збору при бронюванні.

Стан заявки
ПнВтСрЧтПтСбНд
* Дана інформація не є офіційним курсом валют встановленим Національним Банком України та вказана з метою надання можливості самостійної перевірки туристами вартості відповідних туристичних послуг туроператора.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти